Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6066
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Palcem na wodzie, czyli w ratuszu o termach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 3 marca 2009, 13:49
Aktualizacja: Środa, 4 marca 2009, 8:03
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Radni zapoznali się podczas dzisiejszej sesji z projektem budowy Dolnośląskiego Centrum Rekreacji Termy Cieplickie. Wątpliwości nie zabrakło. Miasto nie wie jeszcze, kto będzie zarządzał parkiem wodnym po jego wybudowaniu.

Prezentacja miała odbyć się tydzień temu, ale wówczas radni zdecydowali o przeniesieniu jej na dziś. Woleli, żeby najpierw z projektem zapoznali się mieszkańcy podczas ostatniego spotkania prezydenta Marka Obrębalskiego w Cieplicach. Dziś prezydent miasta przebywa w Brukseli, a naczelniczka wydziału architektury magistratu Magdalena Kwasiuk już po raz drugi referowała koncepcję cieplickich term.

Radni zobaczyli wizualizację. Dowiedzieli się, że powierzchnia lustra wody w jednym basenie wewnętrznym i pozostałych zewnętrznych wyniesie około 1300 metrów kwadratowych, a sam kompleks powstanie na terenie o powierzchni 1, 40 hektara. Naczelniczka Kwasiuk opowiadała o atrakcjach, jakie będą czekały na korzystających z term: pryskaczach, rwącej „dzikiej” rzece, zjeżdżalniach, barku i innych udogodnieniach. Wyliczono, że z basenów skorzysta 2520 osób w ciągu 12 godzin, a z brodzików – 1440 osób w analogicznym czasie.
M. Kwasiuk wyjaśniła też sprawę dojazdu do placówki już wybudowanej, a także drogi, przez które będą kursowały ciężarówki w trakcie budowy obiektu. Jeszcze raz powtórzyła zapewnienie, że przedszkolu „Zaczarowany Parasol” nic nie grozi i nie ma mowy o jego likwidacji.

Wiceprzewodniczący rady Józef Zabrzański chciał wiedzieć, jak budowa term wpłynie na natężenie ruchu w tej części Cieplic. – Czy nie będzie potrzeby zmiany organizacji ruchu? – pytał. Magdalena Kwasiuk nie chciała wchodzić w szczegóły planów. Powiedziała jedynie, że Miejski Zarząd Dróg i Mostów myśli o wybudowaniu ronda na skrzyżowaniu ulicy Wolności, Podgórzyńskiej i Cervi. Radny Zabrzański pytał też o utylizację wody. – Termy będą zaopatrywane ze złóż wód termalnych zmieszanych z wodą wodociągową . Zużyta woda będzie odprowadzana do kanalizacji miejskiej, a część wód termalnych trafi także do ogrzewania obiektu, a później – do rzeki – usłyszał odpowiedź.

Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości miał całą serię pytań. Było ich tyle, że sam się w końcu pogubił, i kiedy Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta poprosił radnego o powtórzenie jednej z kwestii, nie bardzo wiedział, co powiedzieć. – Nasz projekt ma 100 procent szans na dofinansowanie unijne, o ile zostanie przedstawiony kompleksowy projekt – odpowiedział J. Łużniak na jedno z pytań radnego Mroza tyczące finansowania robót. – Za nami jest projekt przebudowy Hali Stulecia, a Jelenia Góra jest na trzecim miejscu – dodał. Przypomnijmy, że termy mają kosztować 48 milionów złotych, 40 procent z tej kwoty miasto chce pozyskać z funduszy unijnych. Zastępca prezydenta zapewnił także, że fabryka PMPoland nie będzie miała szkodliwego wpływu na korzystających z term, ponieważ w Jeleniej Górze nie ma uciążliwej produkcji.

– Pani Magdalena Kwasiuk powiedziała jedno zdanie niepokojące, zaskakujące oraz niewiarygodne. Powiedziała, że Miejski Zarząd Dróg i Mostów myśli o wybudowaniu ronda. Zaskakujące jest to, że MZDiM myśli, a w dodatku, że o rondzie – powiedział ostro radny Cezariusz Wiklik z Lewicy i Demokratów. Szef komisji kultury nie zostawił suchej nitki na MZDiM i jego dotychczasowych działaniach obawiając się, że zamiast zorganizować lepiej ruch w Cieplicach, kompletnie go zdezorganizuje.

Radnemu Wiklikowi nie podobał się także sam projekt term. Zdaniem samorządowca będzie to gadżet, który nie przyciągnie gości. – Te termy są po to, bo prezydent miasta pilnie potrzebuje sukcesu – dodał dając do zrozumienia, że Jeleniej Górze potrzebny jest większy obiekt. – Aquapark we Wrocławiu działa na powierzchni 0,8 hektara i jest wszystko w porządku – ripostował Jerzy Łużniak. Cezariusz Wiklik nie odpuścił: Wrocław funkcjonuje na zupełnie innych zasadach. To duże miasto z kilkoma basenami. W Jeleniej Górze jest tylko jeden i nie jesteśmy metropolią.

Ważną kwestię postawił radny Miłosz Sajnog z klubu Jeleniej Góry XXI. Spytał, czy miasto wie już, kto będzie zarządzał termami i na jakiej zasadzie będą one działały: czy jako spółka miejska, czy zakład budżetowy, czy może partnerstwo publiczno-prywatne. Jerzy Łużniak nie odpowiedział na to pytanie mówiąc, że dzisiejsza prezentacja ma na celu tylko zapoznanie radnych z koncepcją architektoniczną term.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

NICpoŃ 3-03-2009 14:06
Żeby tylko przy takim nastawieniu radnych i części mieszkańców nie wyszło z basenu wielkie bul bul.
crain38 3-03-2009 14:41
Pomysł ciekawy. Trzeba korzystać z naturalnych zasobów jakie posiadamy. Tylko jak będzie z realizacją?
~pytajnik 3-03-2009 14:43
Czy Obrębalski na stałe wyjechał do Brukseli?
~gosć 3-03-2009 14:44
daje obie głowe uciać ze w najblizszej 5 latce nie powstanie nawet mały basenik:)))
~Spity Gonzales 3-03-2009 15:13
"Gościu" z 14:44 ! Masz całkowitą rację! Nie takie wizualizacje już widzieliśmy. Wirtualnie to mamy już wszystko. Mamy obwodnice ze dwie , mamy baseny , termy , odnowione kamienice a nawet wirtualny porządek mamy jak cholera. Jak już tak se popisali palcem na wodzie , to niech jeszcze wykonają kopię sadzą w kominie. I NICZEGO NIE BĘDZIE , DLA MŁODZIEŻY I DLA LUDZI - jak powiedział klasyk.
~iris 3-03-2009 15:22
A po cóż to Pan Prezydent nawiedza Brukselię? Panie Cezariuszu masz Pan rację. Jelenią Górę stać na jeden aquapark, ale taki, który będzie na miarę aktualnych możliwości technicznych i ekonomicznych. Już na oko wyliczenie ilości użytkowników wskazuje, że na godzinę będzie musiało ich wejść 360, a na jednego będzie wypadało około 3,5 m kw. powierzchni wody. Wygada na to, że zaprojektowano usługę na wzór kapralskiej organizacji kąpieli żołnierzy. Prawa nózka, lewa nóżka... koniec kąpieli! Wychodzić! Tutaj należy mysleć tak jak, chociażby władze Druskiennik na Litwie. Zobaczcie jaki oni wybudowali aquapark. http://www.ultram.pl/strona.php?30494 Czy jest studium porównawcze aquaparków znajdujących się o odległości do 200 km od Jeleniej Góry? Ten nasz aquapark ma służyć tylko mieszkańcom Jeleniej Góry i najbliższych okolic, czy też ma być częścią oferty dla mieszkańców Berlina, Drezna i Wrocławia? Przedstawia się ułomną koncepcję aquaparku radnym i mieszkańcom, a jest ona spartolona. Pani Magdalena Kwasiuk z "rękawa" snuje jakieś wizje. Kochani Radni...
~TGx do NICpoŃ 3-03-2009 15:24
I tak wyjdzie bul bul bo wszystko jest uzależnione od tego czy dostaniemy pieniądze z Unii. W razie czego władze chciały dobrze ;) Zła Unia lub Wrocław (lub ktokolwiek inny kto będzie dzielił środki z danego funduszu) będą winne.
~ 3-03-2009 15:27
postawcie radary na ul koziej
~? 3-03-2009 15:34
1 gdzie parkingi na minimum 500 aut+autokary 2 gdzie miejsca na kapiele sloneczne i rekraacje na powietrzu latem. 3 gdzie boiska i plac zabaw 4 czy moze to bedzie jak laznie miejskie- bilet na godziny i wypad 5 zbyt male i pokurczone - projekt na miare jelonka z ul 1-go maja 6 lokalizacja calkiem do kitu (ktos to forsuje za wszelka cene nie patrzac na oczekiwania ludzi tylko interes wlasny.
~hugo 3-03-2009 16:01
~Spity Gonzales 3-03-2009 16:11
Do postu z godz.15:34. Co się czepiasz ?! Zawsze się taki znajdzie , czepialski, cholera! Jak to , GDZIE ?! Co , nie widzisz ? Popatrz na wizualizację. A jeszcze do mojego poprzedniego postu - drugi "Orlik" też będzie wirtualny.
~Kapitan Bomba do ~iris 3-03-2009 16:12
Popieram w 100% twoje słowa.To jest kiełbasa wyborcza dla miejscowych i wątpliwa atrakcja dla potencjalnych turystów no chyba że pokażemy całemu światu zdjęcia jakie to mogły być termy w Cieplicach i może sie nabiorą jak dzieci i przyjadą zostawić po 5 pln każdy za bilet MZK z dworca i z powrotem.Wstyd takiej władzy
~Trzy grosze... 3-03-2009 16:15
...Panie Czarku, bravo, rzetelna, konstruktywna krytyka i rzetelny radny!
~student 3-03-2009 16:28
To irytujące i żenujące, że polityka oparta na negacji wszystkiego i wszystkich przenosi sie z PiS-U centralnego na ten PiS lokalny, nie wykorzystywanie szans jakie istnieją w Jeleniej Górze i negacja kazdego projektu przyczyni sie do jeszcze wiekszego drenażu młodych ludzi w Jeleniej górze. Każda inwestycja dająca jakąś świeżość w mieście to istotny impuls gospodarczy. Dlatego drodzy "politycy" tak typowo polscy przestańcie komplikować projekty i zastanówcie sie co jest szansą dla rozwoju- wyższe podatki czy wieksze wpływy od wiekszel liczby podmiotów, turystów itd. mówicie o inwestycji rzedu 48 mln juz od kilku lat a prywatny inwestor (hotel gołębiewski) inwestycje 10 krotnie wieksza ok 500 mln zł realizuje w tempie o którym tak nie udolni radni moga tylko pomarzyć. Nie jest to oczywiscie kwestia pieniędzy bo o tym wszyscy wiedzą, problemem jest jedynie mentalność i kompletny brak wiedzy bądź zwykła złośliwość konkurentów politycznych. Nowoczesne uzdrowiska to nie woda z centralnej fonntany z której wychodzi zdrowa herbatka , nowoczesne uzdrowiska to wellnes, aquaparki, i aktywność fizyczna . Nie potrafiliście obronić zalewu "sosnówka" dla rekreacji to nie niszczmy kolejnego projektu.
~Tomy M. 3-03-2009 18:04
Fajny projekt, ale proszę go umiejscowić w Sobieszowie na terenie byłego basenu. Natomiast kolejny wybudować na ul. Lubańskiej gdzie jest odpowiednio dużo miejsca i przygotowany po taką inwestycję teren (stary basen, ładny stadion, strzelnica itd.) K..wa!!! Kto normalny buduje aquapark PRZYLEGAJĄCY do fabryki maszyn ?!!!!!!!!!!!!
~Foto 13 3-03-2009 18:09
w zasadzie pasują do siebie (siebie warci)!
~Tropiciel 3-03-2009 18:12
Ponownie powracaja do tego poronionego projektu budowy basenu -lazni na terenie PMP - to oznacza że PMP nie zamierza sie rozwijać i nie ma perspektyw rozwojowych ! Chlopcy PMP-powcy chyba chcą dobrze opchnąć posesje a f...row znależli ? Ale najwazniejsze pytanie - dlaczego nie wyjasniono z jakich powodow zrezygnowano z dwóch oferentow chętnych do budpowy prawdziawgo Aqwa parku z calym komplleksem na powierzchi 9 hektarow na gruntach 30 hektarow przy Sobieszowskiej , przeciez jeden z tych oferentow wybudowal w Europie 80 kompleksow wodnych mial duze doswiadczenie i nie zrezygnowal z Jeleniej Gory !- i z jakiego powodu nowy prezydent zrezygnowal z tego oferenta i nagle lobbowal na rzecz chybionych terenow przy pMP i jeszcze zakupil je za ogromne pieniadze tak maly placyk?, posiadając wlasne tereny z mozliwościa rozwojowa , parkingami , dobrym dojazdem.Pilnie prosze o podanie powodow rezygnacji z tych ciekawych ofert budowy przy Sobieszowskiej zarzuconych i zanierchanych przez nowa wladzę ! nie bylo przeciez problemow z finansowaniem , organizacja , a...liza i rachunkiem ekonomicznym itd. Dlaczego z tego nikt sie nie wytlumaczyl skoro nad tym pracowala komisja rady chyba przez rok czasu !tylko pospiesznie teraz zapychaja geby tym reklamowanym zamierzanym bublem budowlanym przy parku ! Czyj to jest interes - na pewno nie ogólu spoleczeństwa miasta ,tylko wybranych bardzo zainteresowanych garstki ludzi .Bo koliduje tutaj brak logiki, ekonomiki , zasad ochrony przyrody i srodowiska ,perspektyw rozwoju -ze zdrowym rozsądkiem. Może niech wypowiedza sie radni , ktorzy byli w tej komisji d/s aqw- parku. Zapewne wiele sie dowiemy.
~wiarygodny 3-03-2009 18:35
Totalnana klapa jesli chodzi o słuzby prezydenckie.Ani pani naczelnik ani łuzniak nie potrafili poradzić sobie z odpowiedziami na pytania radnych.Pani naczelnik zaczeła swoje opowieści od kolorystyki ścian,jakie będą zamontowane urzadzenia do rekreacji w basenach i w sumie ble,ble,ble. Brak informacji ,kto będzie zarządzał,form finansowania no i najwazniejszej sprawy bilansu zysków i strat.Do końca czerwca miasto ma złozyć wniosek o dofinansowanie z projektóów unijnych.Istnieje opcja ,że pieniędzy mogą nie dostać to wtedy zaciągną kredyt ewentualnie w grę wchodzą obligacje gminne.W sumie dyskusja jałowa nic nie wnosząca do tematu.Z ciekawszych wypowiedzi radnych to były komentarze,Sajnoga,Malczukowej oraz Sarzyńskiego.A miejsce wybrano tam właśnie ,że do najbliższego odwiertu jest około 250 m.
~ 3-03-2009 18:38
a może by reaktywować basen na lubańskiej,wystarczy zadaszyć, ana to samo wyjdzie a na pewno taniej. żenujący żart ,ale oni swoich pieniędzy nie marnują !!! wystarczy popatrzeć jak inne miasta budują !proponuję zbudować na placu piastowskim - będzie blisko. może tak ktoś uderzy się w głowę i pomyśli aby taką inwestycję zbudować na większym terenie gdzie będą miejsca parkingowe i zmieści się większy obiekt .jezeli możemy jechać do liberca czy polkowic to w jelonce nie musi to być w centrum miasta.warto pomyśleć a nie płakać później że ktoś zbudował coś co w chwili oddawania do uzytku nie spełnia oczekiwań.chyba że będzie odwiedzała baseny jedna wycieczka szkolna dziennie -przepraszamy,brak miejsc
~Danar 3-03-2009 18:40
Oczywiście, że odnowienie i budowa basenów na Lubańskiej byłaby najlepszym pomysłem. A może by tak zostawić polityczne rozgrywki na boku i zrobić coś dla ludzi, a nie interesu takiej czy innej pokracznej partyjki. Ze też ludzie ciągle dają sie nabierać na gadaninę "zlotoustych"!
~Wikart 3-03-2009 19:09
Jelenia Gora nie ma szczęscia do madrych ludzi - a jesli chodzi o inwestycje to juz trafiaja jak lysy w beton.Za marnotrastwo pieniadzy nikt ich nie kara , bo to nie ich prywatne tylko spoleczne.Tak bylo i jest z Domem Towarowym na ul .Dlugiej - zamiast znaleśc inwestora to sami zaczeli wydawać pieniądze jakby nie bylo ważniejszych potrzeb w mieście , Jest ewenemeny w skali kraju ,radni buduija domy handlowe ! ! oczywiście inwestycja sie nie zwraca trzeba doplacac do tego pomylonego domu towarowego, a teraz radni z prezydentem biorą sie za baseny na terenie fabryki ! - doskonale - Może w hali nr-5 zróbcie Żyrafiarnie , -, bo jest wysoka , a w siudemce bobry , wejscia przez Alkatraz i biuro projektów. Sami geniusze w tej uroczej Jeleniej Gorze .- bawią sie tylko nie za swoje pieniądze i bez zadnych konsekwencji. Pewne będzie , ze ludzie będą pchali sie do Jeleniej drzwiami i oknami , aby obejrzeć --- decydentow.
~portier 3-03-2009 21:20
hehe :) Nie miałem okazji być na spotkaniu w Cieplicach, ale teraz mam już pogląd. To nawet nie będą łaźnie :) to zwykła łazienka na zapleczu fabryki ;) Czy ktoś słyszał o zakładzie przemysłowym produkującym maszyny, w którym nie ma uciążliwej produkcji? :D Chyba że są to maszyny z papieru. Gratuluję władzom miasta, obiekt równie pokraczny jak to coś na 1-go Maja, będzie tylko trochę większy problem z "ubranie" tego czegoś, tak by nie było widać...
~Jano 3-03-2009 22:20
nawet juz nie napisze kometarza ,jak nie zaczna budowac w tym roku to poprostu wtedy sie na nich wyzyje gwarantuje to
gość niedzielny 4-03-2009 4:44
Widać radni i prezydent są uparci. Dążą do zrealizowania inwestycji w miejscu zupełnie dla niej nieodpowiednim. Argument, że ujęcie jest blisko, jest chory... Idąc tym tokiem rozumowania, należy wszystkie osiedla budować przy elektrociepłowniach, bo przesył ciepła na odległość 2-3 km jest nieopłacalny. Przecież każdy myślący perspektywicznie człowiek rozumie, że aby taka inwestycja miała sens, musi mieć również możliwość późniejszego rozwoju, a z tego co wszyscy już wiemy, taka inwestycja w Jeleniej Górze skazana będzie na sukces, jeśli dostęp do term będzie łatwy oraz fakt, że będzie można pod gołym niebem wypoczywać sobie przy basenie z wodą termalną. Jeśli sukces - to i potrzeba nie tylko kawiarni czy baru z gorzałką - jedynego słusznego na terenie term, tylko na zewnątrz w ich otoczeniu oraz innych usług związanych z aktywnym wypoczynkiem, które zaraz się pojawią obok jeśli przyszli dzierżawcy/ajenci będą mieli miejsce na ich świadczenie... Opamiętajcie się. Sami na mapach prezentujecie tereny pod rozwój sportu i rekreacji i są to okolice Lubańskiej !!!! Gdzie sens i logika umiejscowienia term na terenie PMP ?!?- terenu, który jest wydatnie ograniczony (park zdrojowy, ul wolności, PMP) jeśli chodzi o jego rozwój przestrzenny. Sajnog i spółka! jeszcze nic nie zrobiono, a ty już martwisz się o to kto kasę będzie dzielił, to już idiotyzm do kwadratu. Chyba, że głośno ujadasz, aby nie zapomniano o tobie i jakiejś ciepłej bezpiecznej posadce dla ciebie przy termach... I na zakończenie, niech wreszcie ktoś z miasta przedstawi argumenty na Tak i na Nie, dotyczące 3 lokalizacji, o których wałkuje się od dłuższego czasu: Sobieszów, Lubańska, PMP i dlaczego uparcie foruje się PMP.
~ago od kosmosu 4-03-2009 6:50
do Autora postu z godziny 18:38 03-03-2009 | ~ | IP: *.dialog.net.pl Tylko widzisz, w Polkowicach aquapark jest prawie w centrum miasta, blisko dworca PKS. U nas mógłby być w miejscu giełdy na Lubańskiej. To też jest blisko centrum. I tam mieszkańcy Cieplic mogliby dojść na piechotę, a mieszkańcy Jeleniej Góry także mieliby bardzo dobry dojazd i autobusem (linią nr 7 i nr 15), i samochodem od strony ul. Lubańskiej, a parking dla samochodów i autokarów mógłby wtedy być za giełdą w stronę Jeleniej Góry (odwrotnie niż jest teraz - gdy pobliscy mieszkańcy w każdą niedzielę bardzo odczuwają smród spalin i mogą w tym dniu zapomnieć o otwieraniu okien). Giełda z kopcącymi samochodami mogłaby być wtedy albo na Zabobrzu albo między ul. Dolnośląską i Sobieszowską. Ktoś wspomniał już na tym forum, że to teren między Dolnśląską a Sobieszowską to teren zalewowy, więc giełda śmiało tam mogłaby być, bo to nie wymaga nakładów, natomiast budowanie term na takim terenie wiąże się w przyszłości z olbrzymi stratami w przypadku ewentualnej powodzi. A powodzie u nas są częste.
~Panek 4-03-2009 8:18
oj Panie i Panowie... najpierw placzecie, ze brakuje chocby basenu krytego w JG a kiedy mozecie dostac cos wiecej to same utyskiwania ! Narzekacie na wielkosc obiektu a widzieliscie podobny obiekt w Zakopanym ? Tez ma taka wielkosc i jakos ludzie sie bawia i ciesza ! Najlepiej to wybudowac molocha i zeby jeszcze wstep byl za darmo ! Ja jestem za ! A co do PMPoland to jako mieszkaniec Cieplic (mieszkam bardzo blisko zakladu) nie odczuwam zadnych "uciażliwości" jak co niektorzy pisza. Radze najpierw sie zaznajomic z terenem a potem pisac glupoty. Pamietajmy, ze powstanie tych term tez nie oznacza konca projektow i rozwoju Jeleniej Góry. Czy cos stoi na przeszkodzie, zeby bylo wiecej takich obiektow w przyszlosci ? A moze nie bedzie niczego ? I wtedy bedziemy dalej jezdzic do Czech, Polkowic, Wroclawia aby pomoczyc nogi !
~Klops 4-03-2009 11:53
Dlaczego zrezygnowano z tych dwóch oferentow , z duzym doświadczeniem w tej materii basenowej ,przedstawionych przez nich doskonalych warunkow prowadzenia budowy lacznie z aspektem ekonomicznym pod kazdym wzgledem przy.ul Sobieszowskiej - zwlaszcza ze mialo to sie odbywac na wlasnych terenach miasta , ktore wlasnie na ten cel otrzymalo od Agencji rynku rolnego za symboliczna zlotowke - ok.20 hehtarow ? Kto naklonil prezydentow do lobbowania budowy na terenie PMP !!! Niech przedstawia tą sytuacje i sie wytlumaczą . !! zanim narobia kolejnych glupot i strat.
~ago od kosmosu 4-03-2009 21:25
Panek ma rację, nawet Fampa nie była uciążliwa, tym bardziej PMPoland. Gdy się tam przechodzi, to słychać ... ciszę. Czasem przejedzie samochód. To w Parku Zdrojowym jest głośniej, bo samochody go rozjeżdżają. Dużo samochodów parkuje przed samym wejściem do Zdrojowego Teatru Animacji. Ciekawe, czy tam jest to dozwolone.
~Do Panka i innych naiwnych 5-03-2009 18:09
Ludzie czy Wy nie widzicie na tym planie że ten aqapark będzie miał wspólną ścianę z fabryką, a w basenie i na plazy będą Was oglądać robotnicy z fabryki i kuracjusze zza płotu parku (ze ślina na ustach). Hi, hi, hi. Lepiej się przejść parę ulic dalej np. na ul.Dolnoślaską i mieć komfort pod każdym względem, a przede wszystkim wizualnym tzn. oglądać góry i łąki a nie stare rudery. Widać że niektórym wystarczy "bylejakość". Jestem pewien że bilety wstepu byłyby w tej samej cenie a możliwości rozwoju o wiele wieksze.
~Zagwozdka 5-03-2009 19:30
Trzy zdania : Wielki szacunek dla Pana Wiklika i ~iris ! Czy jest szansa oprotestowania/zablokowania tej "inwestycji" ? Kto i gdzie zbiera podpisy?
~Panek 6-03-2009 11:53
no tak.. oczywiscie wszyscy nie maja co robic tylko podgladac :) Jak bede chcial sobie popatrzec to wybiore sie i podgladne od srodka co nieco :P Teorie spiskowe od zarania dziejow sa na topie... A tak na serio to jak ktos chce sie slinic na moj widok to fajnie :P choc az takiego wysokiego mniemania o sobie nie mam jak co poniektorzy :) Poza tym jak ktos chce sobie poogladac to sa odpowiednie strony WWW. Oczywiscie wszystkim co sa przeciw proponuje zamknac sie w domu albo isc na spacer :) Nikt Wam nie karze odwiedzac term - choc osobiscie przed wydawaniem jakichkolwiek sadow bym poczekal az je wybuduja. Bo narazie to jest gdybanie do nieisteniejacych budowli :)
~Jeleniogórzanka 6-03-2009 14:22
O ile pamientam to dyskusja na ten temat trwa już od ponad 25 lat. Może w końcu należy zabrać się poważnie do roboty . Przy takim tempie niestety sądzę,że ja już nie doczekam realizacji tego obiektu.
~horn 12-03-2009 12:48
Banda cwaniaczkowatych kumotrów którzy nawzajem masują się po spasionych cudzą krwawicą portfelach mamiący wszystkich nie będących w temacie kosmicznymi obiecankami a tak naprawdę mają tych wszystkich ludzików głęboko w tyle ... na obradach konfrotacja a potem wspólna libacja chejże-ho :)
~Do Panka 13-03-2009 22:34
Zachwycają się tym przyrośniętym do fabryki gniotem jakby nie mogli wybudować kompleksu na miare naszych oczekiwań po tylu latach obietnic. Mam nadzieje że ta inwestycja w tym miejscu się nie uda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group