Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4742
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pałac Schaffgotschów odżył dzięki muzyce

Niedziela, 7 grudnia 2008, 9:24
Aktualizacja: 14:05
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Pałac Schaffgotschów odżył dzięki muzyce
Fot. rylit
Pękająca w szwach Sala Błękitna cieplickiej dawnej siedziby magnackiego rodu to dowód, że Cieplice potrzebują takich imprez, jak sobotni Koncert Mikołajkowy. Kolejna propozycja Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury spotkała się z aplauzem publiczności.

Pięknie przyozdobione wnętrze Sali Błękitnej, jednego z najpiękniejszych pomieszczeń pałacu, gościło w sobotę 6 grudnia muzyków zaproszonych przez Przystań Twórczą Cieplickiego Centrum Kultury do występu w koncercie mikołajkowym.

Jeżeli jeszcze na pół godziny przed wydarzeniem wydawać by się mogło, że nie dopisze widownia. Jednak impreza zaczęła się z minimalnym opóźnieniem: organizatorzy rozsadzali wciąż przybywających słuchaczy na dostawianych krzesłach, bo w sali zabrakło miejsc.

Czy to magia zabytkowych wnętrz? Czy głód takich koncertów w Cieplicach? Czy artyści biorący udział w koncercie sprawiły duże zainteresowanie występem?

W jego trakcie Adam Hajduk głębokim głosem przy akompaniamencie gitary wykonał kilka utworów poetyckich nawiązujących częściowo do okresu świątecznego i mikołajkowego. Następnie na scenę wkroczył nasz rodzimy ,znany już z wielu występów młody zespół „W Tym Sęk” ze swoim poetyckim repertuarem. Zagrali: Ania Kosa, Janek Kosa, Marcin Sweklej, Kuba Zawadziło.

Koncert zakończył znany w polskich kręgach muzycznych poezji śpiewanej Marek Andrzejewski, który przedstawił szeroki tematycznie repertuar pokazujący możliwości jego wokalu i gry na gitarze.

Wydarzenie poprowadziła sprawnie Ewelina Marciniak, pełnomocnik Cieplickiego Centrum Kultury, która na zakończenie podziękowała wszystkim ludziom dobrej woli wspomagającym to przedsięwzięcie i zaprosiła widzów na następny koncert, tym razem trio „Semplice” w ramach imprez towarzyszących tegorocznemu festiwalowi „Gitaromania”, który również odbędzie się w Sali Błękitnej cieplickiego pałacu, w niedzielę. Zabytkowych wnętrz użyczył Zamiejscowy Ośrodek Dydaktytyczny Politechniki Wrocławskiej, a koncerty dofinansowuje urząd miasta.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group