Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6906
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Palą kable – spalą las!

Piątek, 8 listopada 2019, 6:01
Aktualizacja: Niedziela, 10 listopada 2019, 15:09
Autor: WAC
Jelenia Góra: Palą kable – spalą las!
Fot. MT
Niebezpieczną sytuację, stwarzającą zagrożenie pożarem sfilmował dronem w ostatnią środę (6.11) nasz kolega redakcyjny.

Udało mu się zarejestrować pozostawione bez nadzoru ogromne ognisko w lesie, w pobliżu ul. Granicznej przez wypalających kable. Po jakimś czasie na miejscu pojawił się partol straży miejskiej, jednak w pobliżu paleniska nikogo nie zastali. Jak wynika z meldunku strażników, ogień w tym momencie samoczynnie wygasł i sytuacja nie wymagała interwencji straży pożarnej.

Na terenie Jeleniej Góry mamy wytypowanych kilka miejsc, między innymi przy ul. Lubańskiej w Cieplicach, gdzie często wypalane są kable - mówi Artur Chmielewski z jeleniogórskiej straży miejskiej. - Staramy się te miejsca regularnie patrolować. Walka z wypalaniem kabli przypomina jednak nieco walkę z wiatrakami. Zwłaszcza, że musimy to robić oznakowanymi pojazdami i w umundurowaniu. Tylko takie mamy uprawnienia.
Z reguły osoby trudniące się tym procederem są bardzo czujne i w przypadku pojawienia się naszego patrolu oddalają się pozostawiając palenisko. Doskonale zdają sobie one sprawę, że jest to nielegalne, groźne dla środowiska oraz niosące za sobą niebezpieczeństwo wybuchu pożaru. Karą w takim przypadku jest mandat w wysokości do 500 złotych - dodaje strażnik miejski.

Do sprawy wrócimy.

Twoja reakcja na artykuł?

8
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
7%
Nudzi
2
3%
Smuci
21
29%
Złości
36
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group