Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8230
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Jelenia Góra: Paka Buziaka laureatem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki

Wtorek, 15 lipca 2014, 7:27
Aktualizacja: Środa, 16 lipca 2014, 7:05
Autor: MDK
Kraj/Jelenia Góra: Paka Buziaka laureatem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki
Fot. MDK
Zespół muzyczny działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze pod kierownictwem Wiesława Kowalewskiego odebrał nagrodę specjalną podczas koncertu laureatów II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Na językach” Toruń 2014’.

Organizatorzy zaprosili wykonawców z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Czech, Węgier, Słowacji i Polski. Podczas koncertu galowego na scenie „mieszały się” wykonania w różnych językach. Paka Buziaka zaprezentowała program estradowy w językach: ukraińskim, rosyjskim, tzw. bałaku lwowskim oraz polskim. W programie zespołu pojawiły się utwory z repertuaru Anny German, Czesława Niemena czy Katarzyny Gaertner i Andrzeja Poniedzielskiego. Wszystkie we własnej aranżacji wokalnej i instrumentalnej.

Paka Buziaka ma na swoim koncie już cztery nagrody z festiwali o randzie międzynarodowej: III nagrodę z Międzynarodowego Festiwalu Folkowe Inspiracje Młodzieży, II nagrodę Międzynarodowego Festiwalu „Piosenki Naszych Sąsiadów” oraz I nagrodę Międzynarodowego Konkursu Folkloru Świata. Nagroda specjalna zdobyta w Toruniu jest dla zespołu Paka Buziaka specjalnym wyróżnieniem i podsumowaniem roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group