Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3621
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Pachołki Rosji

Piątek, 22 maja 2015, 16:53
Aktualizacja: 16:56
Autor: MT
Polska: Pachołki Rosji
Fotomontaż na komputerze to nie nowość, aby tworzyć nowe tożsamości był niezbędny aparatowi bezpieczeństwa. Więcej w filmie.
Fot. MT
Ten film to prawda o ludziach, którzy zadecydowali o dzisiejszym obliczu Polski. Ta prawda jest wstrząsającą a zarazem smutną genezą powstania państwa PRL zaraz po II wojnie światowej i ich kolejnych przeobrażeniach.

Autorka filmu Alina Czerniakowska komentuje na początku filmu:

Polska jest podzielona, widać to najlepiej w czasie świąt narodowych, w Dzień Niepodległości 11 listopada, kiedy trzeba wyraźnie opowiedzieć się za odwiecznymi wartościami, bez uciekania się w liberalizm, tolerancję i inne pseudo-nowoczesności. „Zachowajcie to dziedzictwo, pomnóżcie to dziedzictwo, przekażcie je następnym pokoleniom!” -wołał nasz wielki rodak, papież Jan Paweł II.

Żeby tak się stało, musimy znać prawdę o nas dzisiaj, o naszych ojcach, dziadach, musimy znać prawdę o ludziach, którzy zadecydowali o dzisiejszym obliczu Polski. Musimy wiedzieć, kto i kiedy wymordował naszą elitę narodową, musimy znać prawdę o ludziach rządzących w Polsce – kim byli, co robili? Bez tej wiedzy będziemy żyć w świecie fikcji, kłamstwa, pomylenia pojęć, słabi, nie szanowani przez inne kraje i narody, skazani na wegetację."

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group