Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7684
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pachnące warsztaty

Środa, 19 czerwca 2019, 10:01
Aktualizacja: Sobota, 22 czerwca 2019, 6:42
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Pachnące warsztaty
Fot. MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” rozpoczął się II Festiwal Obrzędów – Miłość. Podczas dwóch dni wypełnionych warsztatami zielarskimi, uczniowie z jeleniogórskich szkół podstawowych uczyli się komponować perfumy i tworzyć świętojańskie wianki.

W poniedziałek i wtorek (17-18.06.2019) odbyły się warsztaty edukacyjne prowadzone przez Martę i Macieja Zawieruchów – instruktorów edukacji ekologicznej z Zielonego Wulkanu z Rzeszówka.

Pierwszego dnia, uczniowie klasy VII Zespołu Szkół Katolickich u Erazma i Pankracego oraz klasy IV Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze wprowadzeni zostali w aromaty miłości – warsztaty tworzenia perfum oparte na ziołach i olejkach, które w tradycji ludowej związane były z miłością. Uczestnicy warsztatu poznali podstawowe zasady tworzenia perfum i zapachów. Dowiedzieli się czym są olejki eteryczne, jak są wytwarzane i jakie mają właściwości. Na końcu stworzyli wg receptury perfumy, które zabrali ze sobą.

Drugi dzień poświęcony został świętojańskim wiankom wykonanym na słomianych kołach z wykorzystaniem roślin leczniczych i kwiatów łąkowych. Klasa IV Zespołu Szkół Katolickich u Erazma i Pankracego i klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze miała okazję poznać nazwy botaniczne i ludowe oraz właściwości zaplatanych roślin. Każda z nich niosła niesamowity przekaz i ciekawe historie. Dzieci dowiedziały się np. że żywokost żywił kości, nagietek leczył nagniotki, a wrotycz wieszany był u wrót.

W środę o godz. 17.00 MDK „Muflon” zaprasza na kolejne festiwalowe wydarzenie - wernisaż fotografii wystawy „I ślubuję Ci…” To wyjątkowa wystawa fotografii ślubnych z rodzinnych albumów jeleniogórzan. Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginalne i powiększone zdjęcia, które ukazują osobistą historię zamkniętą w jednym kadrze.

II Festiwal Obrzędów – Miłość dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
40%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group