Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 11574
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ożywić kurort pod Śnieżką

Środa, 5 listopada 2008, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Ania
REGION: Ożywić kurort pod  Śnieżką
Fot. Ania
Nowe centrum wypoczynkowe w Karpaczu zbudowane na ziejącej pustką polanie już wkrótce może stać się atrakcją dla turystów. Jednak nie godzą się na to mieszkańcy Osiedla Skalnego, gdzie ma powstać trakt z siecią sklepów i punktów usługowych. Będą też nowe nartostrady.

– Żeby zacząć inwestycję musimy mieć akceptację rady miasta. Nie będę jednak nalegał, jeżeli mieszkańcy kategorycznie sprzeciwią się powstaniu ciągu spacerowego. Warto jednak wiedzieć, że niechętnie do propozycji podchodzą wyłącznie mieszkańcy Osiedla Skalnego, a głównie właściciele małych pensjonatów w tamtym rejonie – mówił Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza podczas spotkania z mieszkańcami tego rejonu miasta.

Zdaniem burmistrza inwestycja nie wpłynie jednak negatywnie na ruch turystyczny, a wręcz zachęci gości do odwiedzin tego miejsca i noclegów w pensjonatach. – Chciałbym, żeby o Osiedlu Skalnym i Wilczej Porębie przestano mówić jak o sypialni Karpacza, a zaczęto jako o miejscu tętniącym życiem – mówi burmistrz Malinowski.

O tym, czy ciąg rekreacyjny powstanie, ostatecznie zadecyduje rada miasta. Do tej pory radni pozytywnie zaopiniowali projekt budowy wyciągu na Izbicę, znajdującej się na pograniczu Osiedla Skalnego. W planach jest uruchomienie dwóch nartostrad: jedna łącznie z polem do nauki jazdy na nartach, będzie miała 1400 m długości, natomiast druga – 800 metrów. Jest to rozwiązanie, które umożliwi korzystanie z nart zarówno doświadczonym narciarzom, jak tym, uczącym się. – Będą to dwie duże trasy zjazdowe, jedna łagodniejsza, przeznaczona dla rodzin i osób uczących się, i druga, wymagająca dobrych umiejętności narciarskich – mówi Bogdan Malinowski.

Izbica ma konkurować z Kopą. Ale nie brakuje sceptyków co do trafności wyboru stoku. Jak twierdzą, śnieg utrzymuje się tam jedynie przez 80 dni w roku, co nie zapewni spodziewanych zysków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
869
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group