Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3796
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otworzą wiosnę w regionie

Czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:32
Aktualizacja: Piątek, 5 kwietnia 2019, 18:40
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Otworzą wiosnę w regionie
Fot. użyczone
W niedzielę, 7 kwietnia o godz. 11:00 ruszy VII Półmaraton Jeleniogórski i Dziesiątka Staropolanki. Pogoda ponownie zapowiada się wyśmienicie, a to oznacza nie tylko dobre warunki do biegania i kibicowania, ale również przepiękne widoki. W Jeleniej Górze będzie już zielono i wiosennie, a w górach wciąż biało i śnieżnie. I ten właśnie kontrast, to połączenie sprawia, że jest to naprawdę bieg inny niż wszystkie. To bieg „z widokiem na góry”! Na tej trasie po prostu nie można się nudzić!

W tym roku limit miejsca na oba dystanse określono na równy tysiąc, ale ostatnich kilkanaście miejsc na 10 km powinno jeszcze w puli zostać. Wygląda więc na to, że w stronę Sobieszowa i Podgórzyna ruszy w niedzielę rekordowa ilość biegaczy. Tym, którzy są już na liście startowej przypominamy, że 7 kwietnia startujemy z pięknego Placu Piastowskiego w Cieplicach-Zdroju i ruszamy w stronę gór. Numery i pakiety startowe będzie można odbierać już w piątek, od godz. 17:00 do 20:00. W niedzielę biuro zawodów czynne będzie od godz. 8:00. Półmaraton startuje o 11:00, a „dycha” dziesięć minut później. Dekoracje od godz. 13:00. Na mecie na wszystkich (opłaconych do 15 marca) czekają medale i pamiątkowe dyplomy w biurze zawodów. Standardowo również – bufet - meta i coś do picia i zjedzenia. Finisz – jak zwykle główną aleją Parku Zdrojowego. Wśród startujących dominują oczywiście mieszkańcy Dolnego Śląska, ale łatwo znaleźć również zawodników z odległych zakątków Polski – z Poznania, Warszawy czy Szczecina. To dowód na to, że warto na ten bieg do „Jelonki” przyjechać. Są również zawodnicy z Czech, Ukrainy, Niemiec i Hiszpanii.

Rok temu półmaraton wygrał Alan Dobrowolski (Decathlon Szczawno-Zdrój, czas 1:18:34), a dziesiątkę Mateusz Dzioba (MKS Paulinum Jelenia Góra). Zawodnicy i zawodniczki rywalizują tradycyjnie w klasyfikacji open oraz w kategoriach wiekowych. Na obu dystansach prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa. Jeleniogórski bieg tradycyjnie otwiera biegową wiosnę w regionie, a sezon kończy jeleniogórski Bieg Niepodległości. Do listopada jednak jeszcze sporo czasu, więc po ulicznym mocnym otwarciu warto przenieść się w góry. Organizatorzy Półmaratonu Jeleniogórskiego zapraszają na cykl biegów górskich Runner's World Super Bieg. Premiera już 12 maja w Polanicy Zdroju.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
136
Nigdy
24%
Rzadko
43%
Czasami
21%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group