Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 13968
Zalogowanych: 113
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarte drzwi w domu noblisty

Sobota, 4 sierpnia 2018, 8:19
Aktualizacja: 13:26
Autor: WAC
Jelenia Góra: Otwarte drzwi w domu noblisty
Fot. Organizator
Z okazji rocznicy wprowadzenia się w 1901 roku pisarza do willi „Łąkowy Kamień” („Wiesenstein”) Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze – Jagniątkowie organizuje dziś i jutro (4 i 5.08) „Dni Otwartych Drzwi”.

Po raz pierwszy impreza potrwa dwa dni i odbywać się będzie w różnych pomieszczeniach domu pisarza. Podczas „Dni Otwartych Drzwi” w godzinach 9.00 – 17.00 będzie można bezpłatnie zwiedzać willę noblisty.

Organizatorzy przygotowali też dla swoich gości szereg spotkań i projekcji filmowych. Dodatkowo dziś o godzinie 10.00, zostanie otwarta nowa wystawa czasowa w Muzeum pt. „Rajski ogród” poświęconej Johannesowi Maximilianowi Avenariusowi - twórcy fresków w Sali Rajskiej domu G. Hauptmanna.

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
607
Żadnej
30%
Jedną
9%
Dwie
7%
Trzy lub więcej
54%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Zawał serca? Zrób to by przeżyć, masz 60 minut
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
Bolt – stłuczka z Dacią
 
Aktualności
Złota polska jesień
 
112
Policja szuka podpalacza
 
Aktualności
Katarzyna Wolwowicz opowiada o nowym kryminale
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group