Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10314
Zalogowanych: 64
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Wtorek, 25 stycznia 2022, 6:01
Autor: WAC
Piechowice: Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL
Fot. WAC
Z udziałem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości Marzeny Machałek i Krzysztofa Mroza oraz władz powiatu karkonoskiego oficjalnie otwarto wczoraj (24.01) nową strzelnicę wirtualną w budynku warsztatów Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Środki na stworzenie nowej strzelnicy pochodziły głównie z dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 150 tysięcy złotych. Powiat karkonoski ze swej strony dorzucił na ten cel 50 tysięcy złotych.

Pieniądze te przeznaczono na dostosowanie dotychczasowego pomieszczenia magazynowego do nowych celów, zakup czterech pistoletów i karabinów laserowych, monitorów, tarcz, celowników - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Nowa strzelnica będzie służyć przede wszystkim uczniom klas mundurowych. Tradycją jest, że co roku zapraszamy do nauki w nich nowych uczniów i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Ze strzelnicy będą też mogli korzystać inni mieszkańcy Piechowic.
Ministerstwo Obrony Narodowej zaproponowało Ministerstwu Edukacji Narodowej i Nauki realizację programu, dzięki któremu powstała ta strzelnica – dodaje wiceminister Edukacji Narodowej i Nauki Marzena Machałek. - Ten program ma wiele aspektów, poza sportowym także proobronnościowy. Bardzo się cieszę, że z niego skorzystała szkoła w moim regionie. Zwłaszcza, że ma ona tradycje klas mundurowych. Nowa strzelnica jest bardzo nowoczesna i daje możliwość ćwiczenia w warunkach bliskich rzeczywistych. To jest bardzo ważne także z punktu obronności kraju, aby coraz więcej młodych ludzi miało umiejętności strzeleckie.

Do tej pory w szkole, która w swojej ofercie edukacyjnej posiada klasy mundurowe działała tradycyjna strzelnica pneumatyczna. Teraz dzięki nowej wirtualnej uczniowie mają dużo większe możliwości doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich.

Nowa strzelnica cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów – mówi nauczyciel z ZSTiL Zbigniew Kuśmierek. - Daje ona możliwość szkolenia przez zastosowaniu różnych scenariuszy. Można też wirtualnie modyfikować warunki strzelania, w różnych reżimach czasowych. Zmieniać wirtualnie również można oświetlenie i warunki terenowe czy też porę dnia.

Twoja reakcja na artykuł?

11
33%
Cieszy
9
27%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
9
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
394
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
24%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group