Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2242
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Otwarcie turystycznej trasy konnej

Wiadomości: REGION
Wtorek, 13 września 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Accipiter
Fot. Organizator
W Zamku w Kliczkowie, miejscowości, która w latach 1975–98 była położona w województwie jeleniogórskim, otwarto pierwszy na Dolnym Śląsku szlak konny o długości blisko 60 kilometrów. Jest to turystyczna promocja Borów Dolnośląskich, największego zwartego kompleksu lasów w Europie Środkowej.

Zamek znajdujący się we wsi Kliczków leży w samym sercu malowniczego kompleksu leśnego Borów Dolnośląskich. Oferuje noclegi zarówno dla gości, jak i ich koni. Tradycje jeździeckie zamku są kultywowane podczas wielu imprez jeździeckich m.in. Gali Jeździeckiej, Hubertusa czy Majówki Konnej.

W miniony weekend został tutaj otwarty 59-kilometrowy szlak konny z zamku Kliczków do Bogumiłowa. Na uroczystym otwarciu nowej trasy konnej obecny był m.in. Jerzy Pokój - przewodniczący sejmiku województwa, Jerzy Ludwin - prezes Fundacji Bory Dolnośląskie i Jarosław Charłampowicz - prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Trasę przejazdu konnego wytyczono wzdłuż Kwisy. Na trasie znajduje się wiele atrakcji turystycznych oraz stajni i miejsc postoju dla koni. Są też miejsca noclegowe i stajnie. Na całej drodze można spotkać ślady dawnych domostw wysiedlonych stąd Serbołużyczan i Niemców. Po gospodarstwach jednak zostały tylko nazwy na mapie i stare drzewa owocowe.

Oznaczony pomarańczowym symbolem na białym tle szlak jest pierwszą z tras konnych, które mają udostępnić Bory Dolnośląskie miłośnikom jazdy konnej. Został on podzielony na dwa etapy: Kliczków - Kościelna Wieś (28 km), z trzema punktami popasowymi w gospodarstwach agroturystycznych. Drugi etap prowadzi z Kościelnej Wsi do Bogumiłowa (31 km), również z trzema punktami popasowymi w gospodarstwach. Atrakcjami na nowym szlaku są: cmentarz koni przy zamku Kliczków, zalew na rzece Czerna Mała z plażą i możliwością pławienia koni i aleja starych dębów koło miejscowości Borowe.

Szlak został zaprojektowany w taki sposób, aby turystykę konną mogły uprawiać całe rodziny. Już zgłaszają się gospodarstwa agroturystyczne, które chcą gościć u siebie amatorów jazdy konnej. Kolejne trasy powstaną w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~koniara 13-09-2011 18:40
ale fajnie napepewno pojade galop przez dlugo prostą wiatr we wlosacz cudownie
~makss 13-09-2011 21:05
Tylko kupy po koniu pozbieraj gdy narobi na ulicy
rymcycymcy 13-09-2011 23:20
Brawo ! ...Jelenia Góra koniową stolicą Polski !!! :) ...to podpowiedź fajnego hasła dla obecnego panującego ;)
rymcycymcy 13-09-2011 23:31
18:40 | ~koniara | ...jak to ? :)...jazda konna nie zwalnia przecież od depilacji ! ;)
Piipi Jelonkowa 13-09-2011 23:31
... ile koni ! .. tych starych trafi pod dobrą opiekę Fundacja TARA ? /Schronisko dla koni /
~ 14-09-2011 0:01
kolejne ścierwo ze śmierdzielami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group