Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6473
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Poniedziałek, 5 marca 2018, 17:28
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2018, 6:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
Fot. Przemek Kaczałko
Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dobiegła końca. Dzisiaj (5.03) odbyło się uroczyste otwarcie, a pierwsi pacjenci będą przyjmowani lada dzień. Dzięki inwestycji o wartości ok. 5 milionów złotych, jeleniogórski SOR pod względem wyposażenia spełnia już standardy europejskie.

- Na oddziale zmieni się wszystko. Ciąg przebiegu pacjentów będzie taki, jak to powinno wyglądać w nowoczesnych placówkach w Europie i na świecie - stwierdził Krzysztof Wolski, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jeleniej Górze. Ordynator przekonuje, że czas oczekiwania pacjentów na SOR w Jeleniej Górze wcale nie jest dłuższy, niż w innych tego typu placówkach, ale po modernizacji ma być jeszcze lepiej. - Trzy stanowiska na triaże (wstępna segregacja pacjentów) pozwolą na szybsze przygotowanie pacjentów - zapewnia K. Wolski.

Na terenie SOR-u znajduje się kilka obszarów. Poza triażem są też obszary: resuscytacyjno-zabiegowy, wstępnej intensywnej terapii czy obserwacyjny. Wraz z nowymi pomieszczeniami, oddział został wyposażony w nowe urządzenia. Pierwsi pacjenci mają być przyjmowani jeszcze w tym tygodniu.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, pracownicy szpitala. Wszyscy podkreślali, że to istotna inwestycja zarówna dla mieszkańców regionu, jak i turystów. - Niestety miałem wątpliwą przyjemność skorzystać ze starego SOR-u, który technicznie wyglądał znacznie gorzej, ale ludzie byli fantastyczni - wspominał Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców i turystów rośnie - podkreślił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, a więc urzędu finansującego WCSKJ.

Na terenie placówki przy ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze trwają kolejne inwestycje - szpital jest poddawany termomodernizacji, budowany jest także pawilon onkologiczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group