Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 3078
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oto zasłużeni dla Sobieszowa

Piątek, 29 stycznia 2016, 8:31
Aktualizacja: Sobota, 30 stycznia 2016, 8:29
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Oto zasłużeni dla Sobieszowa
Fot. AP
W MDK Muflon Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa zorganizowało noworoczne spotkanie, podczas którego wręczono odznaczenia „Zasłużony dla Sobieszowa 2015”. Kapituła w uznaniu zasług za działalność społeczno–sportową i kulturalno–oświatową na rzecz lokalnej społeczności Sobieszowa wyróżniła Annę Porębę i Mieczysława Skowrona. Tytuły przyznawane są od 2000 roku osobom najbardziej zaangażowanym w pracę na rzecz Sobieszowa.

- I mimo że nie idą za nimi żadne nagrody pieniężne, a tylko wręczane są symboliczne pamiątkowe dyplomy i kwiaty wszyscy to wyróżnienie bardzo sobie cenią. Jest to forma podziękowania za ciężką pracę na rzecz naszej małej ojczyzny, ale i próba zachęcenie innych do aktywnego działania - mówił prezes stowarzyszenia Janusz Wojtas.

W tym roku drobne upominki wyróżnionym ufundował również dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj. Dodatkowo kapituła Stowarzyszenia wyróżniła Dorotę Skowron "Za zaangażowanie w działalność społeczną i charytatywną".

Na spotkaniu wręczono również Stowarzyszeniu Sympatyków Sobieszowa i TV Strimeo serduszka za akcję „Zostań z nami Święty Mikołaju”.
W części artystycznej spotkania wystąpiły: Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 11 „Krasnala Hałabały” oraz Weronika Michalik, Piotr Cieśliński, Martyna Starczewska, Oskar Soliło i chór Harfa.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Jerzy Łużniak - z-ca prezydenta , Leszek Wrotniewski - przewodniczący Rady Miasta, Aleksandra Wochal z Biura Poselskiego Zofii Czernow, radni: Alicja Szklarska, Anna Bałkowska i Robert Obaz - radni Rady Miasta Jelenia Góra, a także członkowie stowarzyszenia oraz mieszkańcy.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie ze Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group