Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9781
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oszustki kradną fortunę staruszkom

Środa, 28 maja 2008, 13:28
Aktualizacja: 13:29
Autor: TEJO
Jedenaści i pół tysiąca złotych zrabowały starszym jeleniogórzankom dwie kobiety podszywające się pod urzędniczki. – Nie wpuszczajcie domokrążców i przestrzegajcie przed tym osoby starsze – apelują stróże prawa

W miniony poniedziałek około godziny 13.30 na Zabobrzu dwie młode kobiety zapukały do mieszkania 86-letniej kobiety, której zaoferowały do sprzedaży pościel. Pokrzywdzona wpuściła ich do domu, a po ich wyjściu stwierdziła, że kobiety ukradły jej ponad 1800 zł oraz dwa złote łańcuszki.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Drzymały w Jeleniej Górze. 88-letnia jeleniogórzanka wpuściła do mieszkania dwie kobiety podające się za pracownice Polskiego Czerwonego Krzyża. Pseudourzędniczki wykorzystując jej nieuwagę ukradły ponad 9000 zł.

Policja jeleniogórska poszukuje dwóch młodych kobiet w wieku 20-25 lat. Jedna z nich ma włosy krótkie, ścięte po męsku zafarbowane na blond, 160 cm wzrostu, jest pulchnej budowy ciała. Ubrana była w zielony sweter. Druga z poszukiwanych kobiet ma z wyglądu również 20-25 lat, 155 cm wzrostu, jest korpulentnej budowy ciała, włosy ciemne, proste, duże czarne oczy. Ubrana była w jasną kurtkę.

Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tych zdarzeń, które pomogą w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyń o kontakt z Policją bezpośrednio do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze pod numer 075/75-20-150 bądź na numer alarmowy Policji 997.

– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją – mówi nakom. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group