Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5725
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszust ze szczurem na wokandzie

Poniedziałek, 4 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Chodził po lokalnych redakcjach pokazując rozkrojony bochenek chleba, w którym był pieczony szczur. W poniedziałek zasiądzie na ławie oskarżonych.

Twierdził, że rzekomo nabył bochenek w jednej z jeleniogórskiej piekarń. Od jej właściciela zażądał 500 złotych, aby sprawę wyciszyć. Piekarz stanowczo się nie zgodził: podkreślał, że to niemożliwe, aby przy współczesnych technologiach do surowego bochenka chleba wszedł gryzoń.

W akcie „zemsty” mężczyzna odwiedził redakcje i sprawę nagłośnił. Przedstawiał się wszędzie innym imieniem i nazwiskiem. Dziennikarze uwierzyli i paskudny widok rozkrojonego chleba z przeciętym szczurem trafił na pierwsze strony gazet.

Pomówiony piekarz, w obronie dobrego imienia swojej firmy, złożył doniesienie o przestępstwie. Po śledztwie, które wykazało, że rzeczywiście nie jest możliwe we wskazanej piekarni upieczenie chleba ze szczurem, sprawca został tymczasowo aresztowany.

Dodatkowo pogrążył go fakt, że pochwalił się współaresztantom swoimi „wyczynami”. Wyszło na jaw, że o upieczenie jednego bochenka chleba z gryzoniem poprosił innego znajomego piekarza. Później miał szantażować uczciwego rzemieślnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group