Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3202
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Oszust recydywista trafił za kratki

Czwartek, 17 stycznia 2008, 14:18
Aktualizacja: 17:27
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Oszust recydywista trafił za kratki
Fot. Archiwum
Dwie komórki i laptopa wyłudził 43–letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Przestępcę złapali policjanci. Był kompletnie pijany, a na swoim koncie ma także kradzieże, włamania i pobyt w więzieniu.

Oszust wpadł w ręce policji w środę. W minionym tygodniu w jednym z jeleniogórskich marketów 43–latek zawarł umowę na zakup laptopa i telefonu komórkowego o łącznej wartości ponad czterech tysięcy złotych – W celu uzyskania kredytu na zakup towaru w systemie sprzedaży ratalnej posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Tymczasem w okresie, który podał w dokumentach, siedział w celi aresztu śledczego za rozbój. Ponadto 43–latek jest bezrobotny, a utrzymuje się z zasiłku społecznego. Wyłudzony towar natychmiast sprzedał w jednym z jeleniogórskich komisów.

Sprawca w momencie zatrzymania był kompletnie pijany: miał trzy promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Mężczyzna oprócz oszustwa i rozboju ma na swoim koncie również kradzieże i kradzieże z włamaniem oraz prawomocny wyrok sądowy.

Tym razem odpowie za oszustwo kredytowe, za co grozi mu do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group