Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13161
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszuści znowu wyłudzili pieniądze

Wtorek, 26 listopada 2019, 12:11
Aktualizacja: Środa, 27 listopada 2019, 13:45
Autor: 112
Jelenia Góra: Oszuści znowu wyłudzili pieniądze
Fot. Archiwum
Wczoraj (25. 11) policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie popełnionym na szkodę 71–letniej jeleniogórzanki. Kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych.

Do jeleniogórzanki zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP i poinformował ją o konieczności wypłacenia wszystkich środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym z uwagi na to, że są one zagrożone. Ponadto mężczyzna wypytywał 71-latkę o przedmioty wartościowe, które posiada w mieszkaniu. Poinformował ją także o tym, aby swoim bliskim nie ujawniła żadnych szczegółów tej rozmowy, a następnie nie przerywając połączenia poprosił pokrzywdzoną o jej numer telefonu komórkowego, na który zadzwonił i do czasu wydania gotówki utrzymywał z nią kontakt.

Wszystko po to, aby wiedzieć co pokrzywdzona robi, czy przypadkiem gdzieś nie dzwoni, nie weryfikuje tych informacji lub czy kogoś nie powiadomiła o zdarzeniu. Jeleniogórzanka zgodnie ze wskazaniami fałszywego policjanta wybrała kilkanaście tysięcy złotych ze swojego konta, a następie wrzuciła gotówkę do wskazanego kontenera na śmieci. Tego dnia policja odnotowała jeszcze 6 takich prób wyłudzeń gotówki od seniorów.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Ponadto: nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania, nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym, nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem należy oddzwonić do krewnego na znany numer, a także skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod numerem 112.

Twoja reakcja na artykuł?

8
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
12%
Złości
19
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group