Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7298
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oszczędzili (póki co) przewodniczącego RM

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 grudnia 2016, 9:31
Aktualizacja: Czwartek, 15 grudnia 2016, 16:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wtorkowa sesja (13.12) Rady Miejskiej zapowiadała się emocjonująco – nie ze względu na punkty w porządku obrad, lecz zapowiadaną w kuluarach próbę odwołania Leszka Wrotniewskiego z funkcji przewodniczącego.

Sam zainteresowany przed rozpoczęciem sesji wydawał się pogodzony z losem. - Chodzą pogłoski na tyle wiarygodne, że to może być prawda – powiedział Leszek Wrotniewski, który bez przysłowiowego owijania w bawełnę przyznał, że są podstawy do jego odwołania. - Większość decyduje, wszystko ma swój początek i koniec. Jeżeli kwalifikacją przewodniczącego jest uległość w stosunku do prezydenta i jego pomysłów: oszczędności w oświacie, podwyżki cen wody, podwyżek podatków, utworzenia CUW-u, to ja nie jestem najlepszym kandydatem. Skoro powstała większość w Radzie, to te pogłoski są jak najbardziej prawdziwe – stwierdził Leszek Wrotniewski.

- Mogę się jedynie domyślać, że w związku z odejściem kilku radnych z klubu PO, mogą się pojawić wnioski o odwołanie przewodniczącego, bądź odwołanie przewodniczących komisji. W demokratycznych strukturach rządzi większość i temu się trzeba poddać, natomiast trzeba mieć na względzie, że wyborcy to ocenią – mówił Piotr Miedziński. Z kolei prezydent nie chciał wypowiadać się, czy porządek obrad zostanie rozszerzony. - Nie jestem podmiotem, a przedmiotem sesji i to radni decydują jaki będzie jej przebieg – mówił Marcin Zawiła.

Po raz kolejny Zbigniew Ładziński przyznał, że nie zamierza kierować się decyzjami klubu radnych SLD, do którego należy, lecz jest niezależnym radnym i nie poprze ewentualnego wniosku o odwołanie przewodniczącego. - Byłem i jestem bezpartyjny. Przechodzenie do innych klubów nic nie daje – trzeba myśleć o mieście, a nie zmianach barw, bo one nic nie znaczą. Rada powinna być samorządna, a nie partyjna. Naszym szyldem jest Jelenia Góra – mówił Zbigniew Ładziński. - Uważam, że przewodniczący nie zasłużył na odwołanie. Każdy ma słabsze momenty, ale przewodniczący dbał o to, żeby tych słabych momentów nie było. Skoro walczył (mimo że nie wyszło tak, jak powinno), żeby nie było podwyżki cen wody, to robił to dla mieszkańców – dodał Z. Ładziński.

Ostatecznie okazało się, że nikt nie zgłosił propozycji zmiany porządku obrad o punkt dotyczący odwołania Leszka Wrotniewskiego, co wywołało spore zdziwienie wśród uczestników. Czy okazało się, że nie zebrano 12 radnych – zwolenników zmiany na tej funkcji, a może w atmosferze przedświątecznej postanowiono odwlec decyzję na styczeń? Okaże się wkrótce.

- Radni muszą się zdecydować czego chcą. Źle mi się współpracuje z panem przewodniczącym, ale od dłuższego czasu staram się powściągać wszczynanie awantur. Pan przewodniczący z całą konsekwencją wpycha Radę na rafy. Nie jest chyba dobrze, jeżeli próbuje się grać politycznie i kiepską farsę parlamentarną przenosić na Jelenią Górę, a widzę, że powoli tak się dzieje – powiedział Marcin Zawiła. - Wybrali mnie mieszkańcy Jeleniej Góry i nie zrezygnuję z tego, żeby Miasto Jelenia Góra szło do przodu – dodał prezydent.

W czasie sesji wszystkie punkty dotyczące zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego przeszły (dot. rejonów Starego Miasta, ulic Transportowej, Zgorzeleckiej), przystąpiono do tworzenia kolejnych MPZP, a także uchwalono punkt dot. powierzenia MPGK prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~bez sensu 14-12-2016 11:20
Odczepcie się od Wrotniewskiego, który jest cały czas szkalowany i odsądzany od czci i wiary. Prezydent lepiej niech się zajmie dyscyplinowaniem swoich leniwych i bezczelnych urzędników a nie tylko wymyśla kolejne podwyżki!!!!!!
~bibiotekarz 14-12-2016 11:26
[Wybrali mnie mieszkańcy Jeleniej Góry i nie zrezygnuję z tego, żeby Miasto Jelenia Góra szło do przodu – dodał prezydent] - hmmmm, co drugi lokal w Jelonce zamkniety lub do wynajecia, brak perspektyw dla mlodych, pkp 2 km od pksu, brak szybkiej kolei, do wrocka dalej 2h, woda coraz drozsza mimo ze spokojnie moglabybyc tansza o okolo 20-30%, zakorkowane miasto etc. - jesli to jest "iscie do przodu" to Zawila jest rakiem takim z szuwarkow i moczarkow ma sie rozumiec.... chociaz inne znaczenie slowa rak tez by pasowalo
~gluś 14-12-2016 12:45
stare przysłowie mówi nie narzekaj na prezydenta swego bo możesz mieć gorszego ;)
~:) 14-12-2016 15:16
Ile to ja już razy słyszałem o odwołaniu przewodniczącego naszej Rady...... i co i tylko obiecują i jak zwykle nic z tego. miłego dnia wszystkim życzę.....
~Gremiod 14-12-2016 16:51
A dzisiaj w Dzwiszowie pada.Co jak co w Legnicy, Boleslawcu tez lokale do wynajecia.Rzeczywiscie ktos skloca te rade.
czlowiekpuszcza 14-12-2016 19:04
Jeśli radny będąc na sali nie oddał głosu lub się wstrzymał powinien zostać pozbawiony diety. Podobnie przy zmianie klubu lub barw partyjnych.
~is 14-12-2016 19:04
Żydzi się nie patyczkują : Izrael “wyciszy” meczety? Nie będzie modlitw z głośników zawieszonych na minaretach Grupa izraelskich prawników złożyła projekt ustawy, zakazujący używania głośników przez meczety podczas wzywania wiernych do codziennej modlitwy. Wnioskodawcy uzasadniają, że ich celem jest zapewnienie “odpowiedniej jakości życia” mieszkańcom, którzy nie wyznają islamu. W ciągu dnia muezini pięciokrotnie wzywają muzułmanów do modlitwy. Używają do tego specjalnych głośników, których głos niesie się bardzo daleko
~ss 14-12-2016 19:35
Te sieroty z Jelonki nawet daty nie potrafią wpisać "wtorkowa sesja (17.12)" , no chyba że to z przed roku. Jak na razie na moim kalendarzu jest 14.12
~aa 15-12-2016 6:47
Narzekają wszyscy na PiS, a Zawiła robi dokładnie to samo. Zdobył większość w radzie i co najpierw robi? Powyrzucac przewodniczącego i wszystkich przewodniczących komisji, którzy mu nie pasują...
~Stigede 15-12-2016 9:01
odwołać przewodniczącego i jeden kłopot z głowy
~Miłek 15-12-2016 12:40
Wrotniewski mieszka w Dziwiszowie. On nawet radnym nie powinien być. Nie robi nic oprócz jątrzenia. To wstyd, że pracą RM kieruje ktoś taki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group