Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6676
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostra jazda na dwóch kółkach - odsłona pierwsza

Niedziela, 27 sierpnia 2006, 0:00
Autor: rylit, Ler
Jelenia Góra: Ostra jazda na dwóch kółkach - odsłona pierwsza
Fot. rylit
Plac przy kościele w Cieplicach w sobotnie popołudnie opanowała młodzież na BMX-ach. To była pierwsza część dwudniowej imprezy MONSTER BMX JAM zaplanowanej przez miłośników tego ekstremalnego rowerowego sportu.

Na luzie i przy dźwiękach agresywnej na terenie Skateparku przy kościele w Cieplicach swojej pasji oddali się posiadacze tych nietypowych rowerów, oraz liczni widzowie, którzy podziwiali umiejętności cyklistów.

Młodzi ludzie w różnym wieku w strojach mniej lub bardziej dopasowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach BMX, o różnej technice jazdy opanowali plac przy kościele.

Co odważniejsi wzięli udział w otwartym konkursie jazdy po torze. W czasie 1,5 minutowego dowolnego przejazdu trzeba było wykazać się jak najlepszymi umiejętnościami opanowania roweru.

Trema często nie pozwalała często na pełne wyluzowanie, choć wielbiciele mocnych wrażeń na dwóch kółkach robili, co mogli. Przejazdy były oceniane przez jury i nagradzane przez licznie zgromadzoną młodzież oklaskami.

Nie tylko rowery były atrakcją sobotniego popołudnia. W czasie imprezy można było za darmochę przeprawić się po moście linowym na drugą stronę rzeki. Bardziej odważni i bez lęku wysokości spacerowali na linie. Na koniec przewidywany był pokaz filmów o BMX-ach.

W niedzielę drugi dzień imprezy BMX JAM 2006. Miłośnicy mocnych wrażeń zabawią się w skateparku przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.
Scenariusz przewiduje o godz. 15 trening, następnie zawody i pokaz finalistów z soboty.

Będzie też, między innymi, konkurs polegający na zjeździe po równi pochyłej na linie, czy jak najbardziej oryginalny przejazd po płaskiej powierzchni. Przygotowano także szereg zabaw, w których będą mogli brać udział widzowie. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group