Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5672
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostatnia rata rajdu miłośników regionu

Wtorek, 8 grudnia 2009, 8:32
Aktualizacja: 8:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ostatnia rata rajdu miłośników regionu
Fot. Maciej
Zakończył się 39. Rajd na Raty organizowany przez oddział jeleniogórski Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego.

W minioną sobotę grupa uczestników udała się na cmentarz przy ul. Sudeckiej, aby zapalić znicze na grobie zasłuonego przewodnika i działacza Teofila Ligenzy, który odszedł w kwietniu tego roku. Kilkoro uczestników odwiedziło również groby zasłużonego przewodnika Mieczysława Holza i Hugo Seydela, założyciela i długoletniego prezesa Towarzystwa Karkonoskiego, twórcy, między innymi, jeleniogórskiego muzeum.

Po krótkim spacerze przez Czarne i pałac Paulinum turyści przyszli do Klubu Nauczyciela, gdzie omówiono wyniki sezonu. W tym roku odbyło się 45 wycieczek. 37 miało miejsce w regionie jeleniogórskim, a po trzy razy odwiedzono Niemcy i Czechy.

Imprezy zainteresowały bardzo liczną grupę jeleniogórzan. We wszystkich wyprawach wzięło udział 1406 uczestników, czyli w jednej średnio wędrowało 31 osób. Największym powodzeniem cieszyły się wiosenne i jesienne spacery po najbliższej okolicy. W konkursie frekwencji zwyciężyli ex aequo Jerzy Bielecki i Henryk Ziółkowski. Ten drugi wygrał również konkurs wiedzy turystycznej.

Po raz pierwszy przyznano nagrody w postaci okazałych kości dla piesków towarzyszących właścicielom na wyprawach. Po rozdaniu nagród i upominków wyświetlono zdjęcia. Kilka zdjęć przypomniało sylwetkę Teofila Ligenzy, później po raz pierwszy pokazano rajd na wesoło czyli zdjęcia z "dymkiem" a później przy tradycyjnym pokazie fotografii z całego sezonu wspominano mijający sezon i snuto plany na przyszły.

Za informację i zdjęcia dziękujemy panu Maciejowi z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1052
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group