Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7056
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatni dzień wakacyjnych półkolonii w Aeroklubie Jeleniogórskim

Niedziela, 31 lipca 2016, 7:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 7:39
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Ostatni dzień wakacyjnych półkolonii w Aeroklubie Jeleniogórskim
Fot. Robert Czepielewski
Aeroklub jeleniogórski zakończył wakacyjne półkolonie, w których udział wzięło 150 dzieci. Zajęcia miały charakter integracyjny, a uczestnikami były dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności, w tym z autyzmem oraz z Zespołem Downa.

Aeroklub Jeleniogórski zorganizował wypoczynek dla dzieci przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Jelenia Góra. Dzięki temu wakacyjna impreza mogła odbyć się bezpłatnie dla jej uczestników i ich rodziców.

Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, zaznacza, że tegoroczna edycja, jak i poprzednie, odbywały się pod hasłem „Przez trzeźwość do gwiazd”. To parafraza dewizy lotników „Per aspera ad astra”, a chodzi w niej o trzeźwość w szerokim rozumieniu.

- Zajęcia były prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów i terapeutów. Naszym pragnieniem było pokazanie tym młodym ludziom, że świat daje tyle możliwości spędzania czasu, że nie warto sięgać po jakiekolwiek używki. Do tego terapeuci pokazywali dzieciom w niezwykle ciekawy sposób, jak powinny radzić sobie ze stresem i jak wybierać postawy pożądane w życiu codziennym - mówił Jacek Musiał.

Nie zabrakło również zajęć o tematyce lotniczej. Dzieci poznały język lotników, budowały modele szybowców i dowiedziały się dlaczego szybowiec może latać.

Ostatni dzień półkolonii był przeznaczony na wspólne spotkanie dzieci i ich rodziców z lotnikami na dolnym lotnisku. Chętni uczestnicy mogli wziąć udział w locie szybowcem by poczuć się tym kimś, kto sięga po gwiazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group