Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13170
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Orszak Trzech Króli dziś na ulicach Jeleniej Góry – zmiany w kursowaniu autobusów MZK

Niedziela, 6 stycznia 2013, 7:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 stycznia 2013, 8:13
Autor: Org/red
Jelenia Góra: Orszak Trzech Króli dziś na ulicach Jeleniej Góry – zmiany w kursowaniu autobusów MZK
Fot. Archiwum Jelonki.com
Już drugi rok z rzędu Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego organizuje 6 stycznia, Karkonoski Orszak Trzech Króli. Przypominamy, że dzisiaj wydarzenie rozpocznie się mszą świętą z góralską oprawą o godz. 12:00 w jeleniogórskiej bazylice, skąd o godz. 13:00 na ulice Jeleniej Góry wyruszy wielobarwny, rozśpiewany korowód, by dotrzeć do stajenki na Placu Ratuszowym.

Orszak, do którego każdy może się przyłączyć, przejdzie ulicami: Boczną – przez Plac Ratuszowy – Jasną – Grodzką – Plac Kardynała Wyszyńskiego – Aleję Bankową – Marii Konopnickiej – Solną – Szkolną na Plac Ratuszowy. Orszak poprowadzą Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Na trasie odegrane zostaną cztery sceny tematyczne, nawiązujące do średniowiecznych mansjonów i przygotowane przez uczniów karkonoskich gimnazjów, tj.: „Orędzie Anioła Bożego” – Publiczne Katolickie Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze; „Republika Przyjemności” – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach; „Wizyta u Heroda” – Gimnazjum w Mysłakowicach; „Walka dobra ze złem” – Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze.

Orszak zmierzać będzie do Stajenki usytuowanej na Placu Ratuszowym, by nawiedzić Świętą Rodzinę i w kulminacyjnym momencie pokłonić się Dzieciątku. Całość zakończy się wspólnym śpiewaniem kolęd z góralską kapelą „Janicki”. Trzon Orszaku stanowić będą dzieci z jeleniogórskich i karkonoskich szkół oraz przedszkoli. Przyłączający się do orszaku mieszkańcy i turyści otrzymają korony i śpiewniki.

W związku z tą uroczystością będą zmiany w kursowaniu autobusów MZK na czas trwania orszaku. Dzisaj (6 stycznia) w godz. 13.00–16.00 wyłączony z ruchu będzie Plac Kardynała Wyszyńskiego i Aleja Bankowa, przez co autobusy będą kursować inaczej.

Autobusy linii nr 1, na odcinku od przystanku „Podwale” do przystanku „Wyczółkowskiego”, będą kursowały objazdem przez ul. Jana III Sobieskiego, Karola Miarki, Spółdzielczą, Powstańców Wielkopolskich i Lipową z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Teatr”, „Sąd”, „Mała Poczta”.
Autobusy linii nr 2, na odcinku od przystanku „Podwale” do przystanku „Karola Miarki-Okopowa”, będą kursowały objazdem przez ul. Jana III Sobieskiego, Karola Miarki z pominięciem przystanków: „Skłodowskiej-Curie”, „Mała Poczta”, „Lipowa”.

Autobus linii nr 5 będzie kończył i rozpoczynał swój bieg na przystanku „Podwale” z pominięciem przystanków: „Teatr”, „Bankowa”. Natomiast autobusy linii nr 7 i 27, na odcinku od przystanku „Podwale” do przystanku „Żeromskiego”, będą kursowały objazdem przez ul. Jana III Sobieskiego, Karola Miarki, Spółdzielczą, Powstańców Wielkopolskich i Lipową z pominięciem przystanków: „Skłodowskiej-Curie”, „Mała Poczta”, „Mała Poczta”.

Autobusy linii nr 9 i 14, na odcinku od przystanku „Urząd Miasta” do przystanku „Mała Poczta”, będą kursowały objazdem przez Al. Wojska Polskiego z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Skłodowskiej-Curie”.

Autobus linii nr 10, na odcinku od przystanku „Różyckiego-Ogińskiego” do przystanku „Tunel”, będzie kursował objazdem przez ul. Różyckiego, Złotniczą, W. Pola z pominięciem przystanków: „Drzymały”, „Osiedle Robotnicze”, „Podwale”, „Bankowa”, „Urząd Miasta”, „Kochanowskiego”.

Autobus linii nr 19, na odcinku od przystanku „Teatr” do przystanku „Krasickiego”, będzie kursował objazdem przez ul. Piłsudskiego, Matejki, W. Polskiego z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Skłodowskiej-Curie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
923
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group