Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 7745
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Opel zderzył się w ciężarówką. Na feralnym skrzyżowaniu

Piątek, 17 czerwca 2011, 11:45
Aktualizacja: Sobota, 18 czerwca 2011, 8:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Opel zderzył się w ciężarówką. Na feralnym skrzyżowaniu
Fot. Angela
Starszy obywatel Niemiec trafił dzisiaj z urazem ręki do szpitala po tym, jak na skrzyżowaniu przy Baszcie Grodzkiej w Jeleniej Górze doszło do zderzenia dwóch pojazdów: osobowego opla z ciężarowym samochodem marki Volvo. Sprawczyni, kierująca oplem, została ukarana mandatem karnym.

43-letni kierowca samochodu ciężarowego z Jeleniej Góry jechał Podwalem w kierunku ul. Bankowej. Na skrzyżowaniu miał zielone światło. W tym samym momencie z przeciwka na skrzyżowanie wjechała obywatelka Niemiec kierująca oplem. Ona również miała zielone światło, jednak kobieta próbowała skręcić w lewo w ul. Sobieskiego i nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce jadącej na wprost.

- 70-letnia kobieta kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy ciężarówki i doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku uderzenia, w oplu od strony pasażera rozbita została szyba, która poraniła prawą rękę męża kierującej. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym - mówi sierż. Jacek Drytko z Wydziału
Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

To nie pierwsze zdarzenie, do którego doszło na tym skrzyżowaniu. Jak jeździć by takich zdarzeń uniknąć?
- Trzeba zachować szczególna ostrożność, dokładnie obserwować co dzieje się na skrzyżowaniu. Przed wykonaniem każdego manewru, a szczególnie manewru skręcania, warto dwa razy dobrze sprawdzić, czy nic nie nadjeżdża z naprzeciwka – radzi sierż. Jacek Drytko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group