Sobota, 27 czerwca
31°C Jelenia Góra
reklamy

Opactwo cysterskie odzyskuje świetność

Audio

Czytaj na głos

Autor: Agrafka 1 min czytania

Dziś w Sanktuarium Maryjnym w Krzeszowie odbędzie się odpust z racji przypadającego 15 sierpnia święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

reklamy

Wierni, którzy już od soboty docierają do jednego z najpiękniejszych w kraju zabytków z epoki baroku, widzą postęp prac renowacyjnych trwających na terenie byłego opactwa cystersów. Roboty rewaloryzacyjne tyczą tylko zespołu świątyń (Bazyliki z Mauzoleum Piastów Śląskich oraz kościoła św. Józefa) i zabudowań, lecz także pobliskiej Kalwarii Krzeszowskiej znajdującej się na sąsiednich polach.

Aktualnie realizowane są drugi i trzeci etap prac wspartych z funduszy unijnych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sumie wartość zadania to około 30 milionów złotych, z czego UE dofinansowuje ponad 27 milionów. Beneficjentem jest Diecezja Legnicka.

W Bazylice z cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej trwają roboty konserwatorskie i jej wnętrze jest pełne rusztowań. Niemniej jednak nie przeszkodzi to w uroczystościach związanych z dzisiejszym świętem Wniebowzięcia NMP.

O godz. 11. 30 rozpoczną się one procesją z Kalwarii Krzeszowskiej do Bazyliki. W południe ks. Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski na Białorusi odprawi uroczystą Eucharystię. O godz. 14 święto uatrakcyjni Koncert Patriotyczno-Maryjny zespołu Karlik, w którym występują soliści z grupy Śląsk.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka