• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 1:23
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 6601
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Olimpijsko i bajecznie z legendami o Jeleniej Górze w tle

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 czerwca 2011, 13:54
Aktualizacja: Sobota, 4 czerwca 2011, 7:39
Autor: Angela
Fot. zyava
Trzynaście jeleniogórskich przedszkoli spotkało się dzisiaj w hali sportowej przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze, aby powalczyć o tytuł mistrzów Bajkowej Olimpiady Wiedzy Regionalnej. Każde z przedszkoli jest reprezentowane przez dwunastoosobowe drużyny. Miejskie Przedszkole nr 13 (I miejsce) , Zaczarowany Parasol (II miejsce) oraz Miejskie Przedszkole nr 27 czyli popularny „Okrąglaczek” – oto zwycięzcy.

Przedszkolaki wraz z opiekunami przygotowywali się do olimpiady przez cztery ostatnie miesiące. W ramach całego projektu „W Karkonosze bajki noszę” dzieci zapoznawały się z czterema pierwszymi bajkami z przewodnika „Bajkowa Jelenia Góra” autorstwa Joanny Peczenenko. Książeczka została opublikowana w minionym roku przez Wydawnictwo AD REM.

Dzieci oglądały też przedstawienia wystawiane przez uczniów Gimnazjum nr 3 oraz przygotowywały własne jelonki i makiety czy plany miasta. Poznaną w bajkach wiedzę maluchy utrwalały i uzupełniały wycieczkami w poznane miejsce, w których zbierały pieczątki.

- Jest to pierwsza Bajkowa Olimpiada Wiedzy Regionalnej, w której dzieci muszą wykazać się wiedzą, którą zdobyły przez ostatnie cztery miesiące podczas tych zorganizowanych zajęć, wycieczek czy spotkań. Podstawą do tej wiedzy są bajki, które zostały zamieszczone w wydanym przez nas przewodniku – powiedziała nam Regina Chrześcijańska z Wydawnictwa AD REM.

Dzieci startowały w konkurencjach zorganizowanych na bazie tych bajek. – Jest bardzo wesoło, a młodzi olimpijczycy popisują się niesamowitą zręcznością i wiedzą o Jeleniej Górze oraz znajomością bajkowych legend. Postanowiliśmy, że nikt nie wyjdzie z tej olimpiady bez nagrody. Chcielibyśmy, by impreza była kontynuowana w przyszłych latach - dodaje Regina Chrześcijańska. Całą imprezę animowała mocno zaangażowana w cały projekt Honorata Magdeczko-Capote, aktorka Teatru Maska.

Autorka bajek Joanna Peczenenko zdradza, że w bajkowym przewodniku dzieci znajdą nie tylko informacje o Jeleniej Górze, jej historii i atrakcjach, ale również poznają nowych przyjaciół i przeżyją niesamowitą przygodę.

– Książka zachęca by dzieci wszystkie opisywane miejsca odwiedziły, mówi jak się w tych miejscach zachować, co można robić, a czego nie. Prowadzi najmłodszych m.in. przez Wzgórze Krzywoustego, posąg Neptuna, podcienia, mury obronne, wieże i inne atrakcje – mówi Joanna Peczenenko, która zapowiada, że być może powstaną kolejne przewodniki, m.in. o Cieplicach.

Reakcje dzieci świadczyły o tym, że zabawa bardzo im się podobała. Przedszkolaki z „trzynastki” z liderką drużyny Klarą na czele, odpowiedziały na wszystkie pytania. Swoją wiedzą dorównywały im również przedszkolaki z pozostałych placówek, w tym m.in. z „Kubusia Puchatka”.
- Jest super i bardzo wesoło, lubimy takie zabawy i zgadywanki. Można się przy tym świetnie bawić – mówiły Klara, Ola i Ewa.

W trakcie olimpiady nie zabrakło występów najmłodszych i innych atrakcji. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Miejskie Przedszkole nr 13 (I miejsce) , Zaczarowany Parasol (II miejsce) oraz Miejskie Przedszkole nr 27 czyli popularny „Okrąglaczek” – to zwycięzcy Bajkowej Olimpiady Wiedzy Regionalnej .
- Dzieci zaprezentowały naprawdę bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Zarówno my jako organizatorzy, jak i osoby, które nam pomagały, były pod ogromnym wrażeniem. Ja spodziewałam się tego, ponieważ spotykałam się z tymi dziećmi przez cztery miesiące  i wiem ile włożyły one swojej pracy i zaangażowania w przygotowanie się do tej olimpiady – mówi Katarzyna Jończyk, specjalista ds. marketingu i wydawnictw z AD REM.
Wszystkie z drużyn otrzymały nagrody, puchary Prezydenta Miasta i dyplomy, które wręczyła Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~ja 3-06-2011 14:39
Cos pan fotograf namieszal te zdjecia sie powtarzaja ..Prosimy poprawic
~ 3-06-2011 14:43
zdjęcia się powtarzają, trzy razy te same są wklejone
~młoda 3-06-2011 15:03
Świetny pomysł - Brawa dla wszystkich przedszkolaków :))
~ 3-06-2011 15:53
było nudno i długo . na przyszłość - lepsza organizacja
~zawiedziony 3-06-2011 15:57
Niestety, poziom imprezy na bardzo niskim poziomie, bez przemyślenia, bez pomysłu jak zakończyć projekt edukacyjny, który sam w sobie był konkretny. Natomiast dzisiejsze podsumowanie to kompromitacja dla organizatorów, począwszy od opóźnienia poważnego imprezy, przy małych dzieciach to bardzo istotne. Prowadząca osoba z całym szacunkiem bez ikry, sam strój stańczyka, pajaca? nie wystarczy. Szkoda było zaangazowania dzieci, opiekunów, a publiczności poprostu współczuję, pozatym należało przewidzieć , że gorąco ,należało przygotować chociażby przysłowiowy kubek wody, całe sczęście że w przedszkolach są mądrzejsi i co niektórzy mieli napoje ze sobą. BEEE.
~ 3-06-2011 16:38
Popieram "zawiedzionego". Organizacja żadna, publiczność znudzona-prowadzenia imprezy żadnego- sama ziewając wyszłam z córeczką przed czasem. I jeszcze jedna ważna sprawa - nagłosnienie fatalne i tak głośne, że nie wiem co przedszkolaki słyszały po zakończeniu imprezy a warto pomyśleć o ich zdrowiu, bo tak głośna muzyka pewno im nie służyła.
~- 3-06-2011 16:45
A moje dziecko bawiło się świetnie, jest zadowolone i o to chodziło, prawda?
~do 16;45 3-06-2011 18:32
Nieprawda, to dorosli powinni zapewnić dzieciom zabawę na odpowiednim poziomie, jak mogło bawić sie świetnie w chaosie, wrzasku.Być może Twoje dziecko lubi przebywać w takich klimatach , ale wierz mi zdecydowana wiekszość dzieci w jeleniogórskich przedszkolach woli zabawę na zdecydowanie wyzszym poziomie.
~mo 3-06-2011 18:47
kto wygrał?
~mo 3-06-2011 20:01
ale marketingowo pewnie najlepsze HK:) ha ha ha
~obiektywny 1 3-06-2011 22:00
To nie te czasy, żeby zadowolić się bylejakością. Niech organizatorzy uderzą się w piersi, dziecko to powazny klient, nie mozna Go zbyć byle czym.
~popieram !!! 3-06-2011 22:17
popieram Zawiedzionego !!! Organizacja do dupy !!!
~rodzic 2 3-06-2011 22:31
Proszę Wszystkich Państwa, żeby zgłaszać wszystkie swoje negatywne uwagi do dyrektorów właściwych dla swoich dzieci przedszkoli. Chodzi tylko i wyłącxznie o to, z,eby uniknąć na przyszłość zatrudniania takich partaczy jak w dniu dzisiejszym. To co dziś było zaprezentowane to jakś "miś" al;bo ukryta kamera :) Proszę Wszystkich rodziców - nie zostawiajmy tak poprostu. To było cofanie się w rozwoju. Wstyd !!!
~obserwatorek 3-06-2011 22:54
Impreza na poziomie poniżej zera. Ale co się dziwić skoro przedszkolanki... Pani z przedszkola nr 5 niby machając rzuciła zużytą chusteczkę higieniczną... myślała, że nikt nie zauważy, wstyd!
~z boku 3-06-2011 23:25
Impreza bardzo fajna ale zdjęcia z tej imprezy to masakra.
~ 4-06-2011 0:23
Pani z AD REm wspomina zaangażowanie w projekt dzieci i nauczycieli przez 4 miesiące, i to prawda, gdyby wydawnictwo przyłozyło sie do dzisiejszej imprezy tak jak przedszkola przez 4 miesiace to byłby to sukces i nagroda dla wszystkich a tak szkoda dzieci i nauczycieli.Obserwatorek wspomina rzucona chusteczkę przez opiekuna z "5" , ja obserwowałem co wyprawiaja dzieci z HK, to dopiero koszmar, nikt z przedszkola nie reagował na sterte brudu na parkiecie. Ale to jezykowe przedszkole, może wychowanie i kultura to nie piorytet dla tamtejszych nauczycieli.
~ 4-06-2011 0:44
Dlaczego nie sa wymienione po kolei wszystkie przedszkola, takby było uczciwie. Kolejna gafa tej imprezy. Po stokroć wstyd.
~ 4-06-2011 7:00
Tak, jeszcze jeden dowód na to, że każdy powinien robić to, co robi dobrze. Wydawnictwo niech wydaje dalej piękne książki, a organizacją takich imprez edukayjnych niech się zajmą instytucje do tego stworzone. I tyle.
~uczestnik 4-06-2011 10:00
organizacja na fatalnym poziomie, dzieci zarówno te, które uczestniczyły, jak i te, które kibicowały wyszły bardzo znudzone z imprezy. Ponadto wyróżnianie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w kategorii wykonanych jelonków powaliło nauczycieli, rodziców jak i dzieci z nóg, ponieważ nie było to wpisane w konkurencje. Uważam, że każdy jelonek powinien być tak samo wypunktowany. Ustawianie dzieci na podium tylko z 3 pierwszych miejsc, jak i ogłaszanie punktacji po konkurencjach to kolejna porażka. Ogółem Pani Katarzyna J. i spółka, którzy to organizowali powinni się wstydzić i na przyszłość nie zabierać się za organizowanie imprezy o której nie ma się zielonego pojęcia.
~ 4-06-2011 10:06
Pani Kasiu J. z wydawnictwa AD REM, pani zamiary, aby ta wczorajsza olimpiada była zorganizowana na podobieństwo Olimpiady Malucha, jak deklarowała Pani na pierwszym spotkaniu dla dyrektorów przedszkoli, legły w gruzach. Jak widać nie wystarczy tylko chcieć, ale trzeba też wykazać się chociaż odrobiną wiedzy i znajomości tak małych dzieci, nie wspominając już o właściwej organizacji samej siebie. Na przyszłość prosimy o nie zajmowanie się rzeczami, na organizacji których zupełnie Pani się nie zna. Podsumowując całość spotkań trzeba napisać, że od samego początku były one niezorganizowane na właściwym poziomie, co potwierdziło się również wczoraj, nie wspominając już o poziomie trudności zadań do wykonania na każdy miesiąc. Zawiedzeni nauczyciele i dyrektor uczestniczącego przedszkola!!!
~rodzic. 4-06-2011 14:57
Jak można porównywać olimpiade sportową do olimpiady wiedzy? dzieci nie miały za zadanie skakać jak małpy w cyrku, a wykazać się wiedzą. Jak widać wielu z was nudzi wiedza o Jeleniej Górze... może dlatego, że jej nie posiadacie. Moje dziecko bawiło się bardzo fajnie. Brawo dla organizatorów, włożyli dużo serca i zaangażowania by zrobić coś dla maluszków... a krytykom też proponuję zorganizować taką imprezę ;) Kto pierwszy chciałby się wykazać?... Nikt?! haha... a no właśnie
~do rodzic 4-06-2011 15:40
Niewiele wiesz o tym projekcie, wykazać sie wiedzą musieli przez 4 miesiące, zorganizowanie podsumowania na hali sportowej to pomysł zdecydowanie chybiony. Nagłośnienie fatalne, prowadzenie fatalne, krótkie przedstawienia teatralne absolutnie niezrozumiałe dla nikogo, a wszystko to w obecności dopingującej swoje druzyny widowni, ale do czego, jak.Z tego co wiem panie w przedszkolach miały nauczyć piosenki o Jeleniej Gorze i nauczyły, i nic,nikt nie dał szansy zaśpiewania i pochwalenia się i tą umiejętnością. Dlatego śmiemy twierdzić ,że ta impreza do końca nieprzemyślana, nudna, po prostu byle jaka.
~demot 4-06-2011 18:26
prawdziwy demot dla każdego, który organizuje charytatywnie cokolwiek w tym mieście. Czytając te komentarze to się wszystkiego odechciewa, nic dziwnego, że w tym mieście nic sie nie dzieje :/
~galanonim 4-06-2011 22:07
Pani Kasiu, Pani Regino i pozostali organizatorzy, "Najtrudniejszy pierwszy krok". Nastepnym razem będzie łatwiej i nawet jakby było lepiej to i tak znajdzie się ktoś kto skrytykuje i dokuczy, ale z pewnością nie będzie miał odwagi żeby się podpisać. Niech sam zorganizuje taką imprezę i zobaczy jakie to proste. Proszę się tym wogóle nie przejmować, nie warto.
~ 5-06-2011 8:15
UWAGA! charytatywnie nie powinno oznaczać byle jak. To już nie te czasy!
~ 6-06-2011 8:23
Jest i zdjęcie mojego dziecka. Super impreza, doskonała inicjatywa, czekamy na kolejną za rok :)
~jelenigórzan 6-06-2011 9:28
Ludzie Wy to jesteście jednak prości, za dużo w d...e macie. Proponuje wydawnictwu zarzucić temat, a jadowite żmije niech się same wezmą do roboty!!
~444 6-06-2011 17:47
co to znaczy popularny Okrąglaczek? śmiechu warte!!! gdyby teraz tak działał kuratorium jak pare lat wstecz to ta popularność spadła by temu Okrąglaczkowi do zera !!! fatalne tyle że tam żona pana radnego dyrektorem? no to z tąd ta popularność kłam, kłam i jeszcze raz kłam !tak i i pan radny nie mieszka w Dziwiszowie !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group