Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 8020
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Olimpiady specjalne. Duńczycy w Jeleniej Górze

Czwartek, 16 września 2010, 16:24
Aktualizacja: Piątek, 17 września 2010, 12:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Olimpiady specjalne. Duńczycy w Jeleniej Górze
Fot. TEJO
Czterdziestu trzech reprezentantów Danii, którzy wezmą udział w rozpoczynających się w sobotę Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, przebywa w stolicy Karkonoszy. Tu przygotowują się do startu dzięki gestowi Mai Włoszczowskiej i pomocy miasta.

Decyzja o udzieleniu gościny Duńczykom zapadła w ostatniej chwili po tym, jak z organizacji imprezy wycofali się najważniejsi sponsorzy. Pomocną dłoń wyciągnęła Maja Włoszczowska, która jest ambasadorem igrzysk. Na sfinansowanie pobytu reprezentacji Danii w stolicy Kotliny Jeleniogórskiej przeznaczyła nagrodę, którą dostała od władz Jeleniej Góry za zdobycie złota na Mistrzostwach Świata w Kanadzie. Pomogli też samorządowcy.

Duńczycy zatrzymali się Hotelu Baron. Mimo trudów podróży (do Jeleniej Góry jechali z Warszawy ponad osiem godzin) chwalą sobie pobyt i – jak podkreślił pan Christensen – opiekun grupy – są bardzo zadowoleni. W skład reprezentacji wchodzi drużyna futbolu pań, a także lekkoatleci i badmintoniści. Mają do dyspozycji obiekty sportowe w mieście, gdzie przeprowadzają treningi.

Jutro na placu Ratuszowym o godz. 18 odbędzie się prezentacja grupy z Danii. Od godz. 17. 30 sponsor Mai Włoszczowskiej będzie rozdawał przybyłym gadżety. – Jeśli nie będzie za bardzo wiało, rozegrany zostanie pokazowy mecz w badmintona – zapowiada Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
510
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group