Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5905
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góry: Olimpiada Recyklingu w jeleniogórskim Rynku

Środa, 3 października 2012, 12:39
Aktualizacja: 12:42
Autor: Agrafka
Jelenia Góry: Olimpiada Recyklingu w jeleniogórskim Rynku
Fot. Archiwum Organizatora
Krótkim wykładem o nowej "ustawie śmieciowej" oraz segregacji odpadów rozpocznie się Rodzinny Festiwal Recyklingu – Olimpiada Recyklingu, który odbędzie się już 6 października w godz. od 11.00 do 15.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Podczas festiwalu zaplanowano wiele atrakcji m.in. ekologiczne miasteczko ruchu drogowego oraz teatralny recykling. Młodzież z Polany (Janowice Wielkie) zaśpiewa do dźwięków uzyskanych z gry na garach. Będą stoiska prezentujące m.in. ekologiczną biżuterię czy technikę zdobienia o nazwie dekupaż.

- W trakcie festiwalu zbudujemy wielki zamek z kartonów oraz przeprowadzimy konkurs sortowania śmieci na czas – opowiada Alina Boreta, z Fundacji S.O.S. Codzienność. O godz. 13.00 zostaną wręczone nagrody w konkursie
„Segregacja odpadów na fotografii”. Dodatkowo dla dzieci zaplanowano bezpłatne malowanie twarzy. Będą gry, zabawy i konkursy z cennymi nagrodami, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Proponowane działania ekologiczne mają podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców w zakresie nowego prawa odpadowego oraz selektywnej zbiórki odpadów. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, przy współudziale Miasta Jelenia Góra. Organizatorem festiwalu jest Miasto i Alina Boreta z Fundacji S.O.S. Codzienność.

Warto dodać, że MPGK zaprasza wszystkich do Punktu Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów. W Jeleniej Górze przy ul. Wolności 161/163 przyjmowane są nieodpłatnie odpady, w tym elektrośmieci, dostarczane przez mieszkańców miasta. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group