Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10909
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Olimpiada dla młodych ekologów w powiecie

Czwartek, 2 grudnia 2021, 7:04
Autor: WAC
Powiat: Olimpiada dla młodych ekologów w powiecie
Fot. ZGK
Uczniowie szkół z powiatu karkonoskiego byli uczestnikami zorganizowanej przez Związek Gmin Karkonoskich Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Pierwsza edycja Olimpiady adresowana była do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych na terenie gmin związkowych. Rywalizacja była podzielona na dwa etapy: szkolny i finał. Na etapie szkolnym wyłoniono podczas wewnętrznych eliminacji najlepszych ekologów w danej szkole. Drugi etap (finał olimpiady) odbył się w siedzibie Związku i wyłonił Mistrza Wiedzy Ekologicznej Związku Gmin Karkonoskich. Wiedza uczestników zweryfikowana została na podstawie testu przygotowanego przez Związek Gmin Karkonoskich.

W tegorocznej edycji udział wzięły szkoły: SP nr 1 w Kowarach, SP nr 3 w Kowarach, SP w Mysłakowicach, SP w Ścięgnach, SP nr 1 w Szklarskiej Porębie, SP w Sosnówce. W finale, który odbył się 30 listopada w Pałacu w Bukowcu, o miano Mistrza Wiedzy Ekologicznej walczyło 21 osób. Każdy z uczestników wykazał się wiedzą, której mógłby pozazdrościć niejeden dorosły. Natomiast najlepszymi z najlepszych okazał się: Jan Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach. Drugie miejsce zdobył Paweł Odrzywół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie, a trzecie Emilia Szydłowska ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach.

Ostatnie wydarzenie, stanowi element całorocznego programu pn. „Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze” - mówi dyrektor biura ZGK Łukasz Hada. - W ramach tego projektu Związek realizuje prelekcje, wystawy, zajęcia kulturalne i sportowe poświęcone: segregacji odpadów, racjonalnemu korzystanie z surowców naturalnych, ograniczeniu negatywnego oddziaływania na środowisko codziennych wyborów i aktywności człowieka. Prelekcje skierowane są do dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest częścią programu „Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze”, który w 2021 roku jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Celem tego projektu jest zwiększanie wiedzy ekologicznej, propagowane postaw przyjaznych środowisku.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
46
Tak
13%
Nie
87%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group