Zalogowanych: 25

IV-liga piłkarska: Olimpia znów gubi punkty

Sobota, 7 września 2013, 23:42
Aktualizacja: 23:43
Remisem Olimpii Kowary zakończył się wyjazdowy mecz 6. kolejki piłkarskiej IV–ligi dolnośląskiej. Podopieczni Krzysztofa Kapelana podzielili się punktami z MKS–em Szczawno–Zdrój. To kolejna strata punktów Olimpii, która myśląc o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej nie może sobie pozwolić na takie wpadki. W innym przypadku III–liga może uciec szybciej niż w poprzednim sezonie.

Od początku starcia stroną przeważającą byli kowarzanie, co z tego skoro goście razili potworną nieskutecznością. Zatylny uderzył w poprzeczkę, doskonałych szans nie wykorzystali Zagrodnik oraz Zieliński i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, mimo że miejscowi mieli problemy z przekroczeniem własnej połowy boiska. Co nie udało się Olimpii wyszło MKS-owi na początku drugiej części spotkania. W polu karnym faulowany był Szyszka, a jedenastkę na bramkę zamienił Kula i po raz kolejny okazało się, że w futbolu nie liczą się stworzone sytuacje, a to co w sieci. Podopieczni trenera Kapelana ruszyli do zdecydowanych ataków i jedna z akcji przeprowadzona w 60. minucie pojedynku okazała się w końcu skuteczna. Udod znalazł się w sytuacji sam na sam z Michno i pewnym uderzeniem pokonał golkipera gospodarzy. Do ostatnich sekund starcia zawodnicy Olimpii walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu, ale ten nie uległ już zmianie. Olimpia zaledwie zremisowała z MKS-em Szczawno-Zdrój 1:1,

MKS Szczawno-Zdrój – Olimpia Kowary 1:1 (0:0)

Olimpia: Gąsiorowski, Zagrodnik, Han, Smoczyk, Kuźniewski, Bębenek, Milczarek, zatylny (75’ Dregan), Zieliński (80’ Krupa), Szujewski (20’ Kraiński), Udod