Reklama
Sobota, 6 czerwca
15°C Jelenia Góra

Okrzyki bojowe i akcje gaśnicze strażaków w Cieplicach

Audio

Czytaj na głos

Szesnastu strażaków z dwóch sekcji gaśniczych, którzy w ubiegłym roku zdobyli pierwsze miejsce w zawodach sportowo–pożarniczych, trenuje prężnie przed kolejnymi turniejami.

Autor: Agrafka 1 min czytania

Trwają już przygotowania do miejskich zawodów sportowo-pożarniczych, które odbędą się 12 maja na boisku klubu piłkarskiego KS Chojnik w Cieplicach, przy ul. Podgórzyńskiej. Turniej organizowany jest już od ponad czterdziestu lat. Dwie jednostki zakładowej straży pożarnej PMPoland ciężko trenuje, by powtórzyć sukces z ubiegłego roku.

- Konkurencja składa się z dwóch elementów, pierwszy to ćwiczenia bojowe, drugi to sztafeta. Trenujemy dziś właśnie ćwiczenia bojowe, przygotowanie techniczne. Przede wszystkim strażacy składają linię ssawną, podłączają do motopompy, następnie linie główną i linie gaśnicze. Po podłączeniu należy jeszcze sprawdzić cały sprzęt. Wygrywa ta drużyna, która wykona zadanie poprawnie i w najszybszym czasie – powiedział Marek Pawłowicz, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej PMPoland, a także prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Jeleniej Górze.

- W ubiegłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce, więc i w tym liczymy na sukces, dlatego wolny czas poświęcamy na ćwiczenia. Startujemy już w zawodach od około 35 lat – dodał.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brukarstwo ukladanie kostki brukowej granitowej Brukarstwo ukladanie kostki brukowej granitowej Usługi budowlane Karpacz Do uzgodnienia Brak zdjęcia Menedżer Recepcji / Zastępca Menedżera Obiektu - Turkusowa Wyspa - Dolina Bobru Dam pracę Jelenia Góra Cena Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Usługi informatyczne Jelenia Góra Do negocjacji

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka