Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 2166
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Okrzyki bojowe i akcje gaśnicze strażaków w Cieplicach

Sobota, 7 kwietnia 2012, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Okrzyki bojowe i akcje gaśnicze strażaków w Cieplicach
Fot. Agrafka
Szesnastu strażaków z dwóch sekcji gaśniczych, którzy w ubiegłym roku zdobyli pierwsze miejsce w zawodach sportowo–pożarniczych, trenuje prężnie przed kolejnymi turniejami.

Trwają już przygotowania do miejskich zawodów sportowo-pożarniczych, które odbędą się 12 maja na boisku klubu piłkarskiego KS Chojnik w Cieplicach, przy ul. Podgórzyńskiej. Turniej organizowany jest już od ponad czterdziestu lat. Dwie jednostki zakładowej straży pożarnej PMPoland ciężko trenuje, by powtórzyć sukces z ubiegłego roku.

- Konkurencja składa się z dwóch elementów, pierwszy to ćwiczenia bojowe, drugi to sztafeta. Trenujemy dziś właśnie ćwiczenia bojowe, przygotowanie techniczne. Przede wszystkim strażacy składają linię ssawną, podłączają do motopompy, następnie linie główną i linie gaśnicze. Po podłączeniu należy jeszcze sprawdzić cały sprzęt. Wygrywa ta drużyna, która wykona zadanie poprawnie i w najszybszym czasie – powiedział Marek Pawłowicz, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej PMPoland, a także prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Jeleniej Górze.

- W ubiegłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce, więc i w tym liczymy na sukces, dlatego wolny czas poświęcamy na ćwiczenia. Startujemy już w zawodach od około 35 lat – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group