Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Okrzyki bojowe i akcje gaśnicze strażaków w Cieplicach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 7 kwietnia 2012, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Szesnastu strażaków z dwóch sekcji gaśniczych, którzy w ubiegłym roku zdobyli pierwsze miejsce w zawodach sportowo–pożarniczych, trenuje prężnie przed kolejnymi turniejami.

Trwają już przygotowania do miejskich zawodów sportowo-pożarniczych, które odbędą się 12 maja na boisku klubu piłkarskiego KS Chojnik w Cieplicach, przy ul. Podgórzyńskiej. Turniej organizowany jest już od ponad czterdziestu lat. Dwie jednostki zakładowej straży pożarnej PMPoland ciężko trenuje, by powtórzyć sukces z ubiegłego roku.

- Konkurencja składa się z dwóch elementów, pierwszy to ćwiczenia bojowe, drugi to sztafeta. Trenujemy dziś właśnie ćwiczenia bojowe, przygotowanie techniczne. Przede wszystkim strażacy składają linię ssawną, podłączają do motopompy, następnie linie główną i linie gaśnicze. Po podłączeniu należy jeszcze sprawdzić cały sprzęt. Wygrywa ta drużyna, która wykona zadanie poprawnie i w najszybszym czasie – powiedział Marek Pawłowicz, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej PMPoland, a także prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Jeleniej Górze.

- W ubiegłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce, więc i w tym liczymy na sukces, dlatego wolny czas poświęcamy na ćwiczenia. Startujemy już w zawodach od około 35 lat – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~jar 7-04-2012 8:35
To wczoraj mieli okazję się wykazać bo palił się wieżowiec przy blaszaku 7 piętro ponad 1,5 h.
~do jar 7-04-2012 8:52
Ci strazacy to osp z firmy pmpoland a nie PSP ktora gasila pozar.
~998-on 7-04-2012 8:53
Ci strażacy to są bardziej teoretycy niż praktycy. Ich kontakt z pożarnictwem to są tylko zawody pożarnicze. Nie wyjeżdżają do działań. Prawdziwi strażacy nie mają czasu na takie treningi. To takie hobby i zabawa chłopaków z PMPoland
~ander 7-04-2012 10:39
do 998 uczestniczą w akcjach na terenie zakładu zabezpieczają przed pożarem są pomocni w różnych trudnych sytuacjach nie są zawodowcami ale znają się na tym co robią
~998-on 7-04-2012 11:01
Do ander. W PMPoland były chyba 2 pożary w przeciągu kilkudziesięciu lat. Nie mam nic przeciwko tej OSP tylko trudno tak naprawdę nazwać ich strażakami bo nie znają zapachu dymu. Każda nawet najmniejsza jednostka OSP z terenu powiatu ma kilka razy więcej zdarzeń w ciągu kwartału niż oni przez te 35 lat. Podczas prawdziwego pożaru nie wiedzieli by co mają robić bo taki pożar to nie zabawa na ćwiczeniach. To są fanatycy pożarnictwa i teoretycy ratownictwa. Porównywanie ich z innymi jednostkami OSP które naprawdę działają jest nie fer w stosunku do tych jednostek. Jako strażak zawodowy wiem ze mogę liczyć na strażaków z większości OSP ale nie wyobrażam sobie działań z strażakami z jednostki która jeździ tylko na zawody.
~xl 7-04-2012 11:12
do 998-on.Jaki z ciebie strażak zawodowy,który nie chce skożystać z wyzskolonych strażaków.Chybaże jesteś zawodowym operatorem motopompy.
~678 7-04-2012 11:24
DO ~xl - Jak to nie chce skorzystać? Poczytaj o czym tutaj jest napisane. OPS PMP Poland nie jeździ na żadne akcje, to drużyna zakładowa, nie są w grafiku dyżurów i nie są wzywani na akcje ... bo są w pracy. To sportowcy, a nie strażacy. Niech się bawią, ale w takim razie te całe zawody straży pożarnej inne OSP powinny bojkotować.
~998-on 7-04-2012 14:24
Dziękuję za poparcie. Tak masz rację kolego to sportowcy a nie strażacy. Takie zawody sportowo pożarnicze nie maja nic wspólnego z prawdziwymi działaniami i nie weryfikują prawdziwych umiejętności. Bo przecież bądźmy realistami ile jechał by np. wózek akumulatorowy z motopompą z PMPolond na Zaborze :-) Nie jestem zawodowym operatorem motopompy, wyszkolenie nawet gdyby było to nie wszystko trzeba mieć jeszcze doświadczenie. A poza tym jakoś MSK nie dysponuje ich do działań.
~Fanka 7-04-2012 21:21
Chłopaki z PMPoland zawsze są najlepsi , i nie są zawodowymi strażakami więc nie ma co oczekiwać, że będą jeździć do pożarów. Takie zawody to zawsze fajna zabawa, wiem bo co roku w nich uczestniczę i zawsze ich dopinguje. Na takie zawody może przyjść cała rodzina i na pewno będzie się dobrze bawić :).
~adus1322 7-04-2012 22:37
wypasiony maja wóz bojowy pseudostrazaczyny
~strażak Sam 8-04-2012 22:07
No i chłopaki po co wam ta "popularność"? Sławy się zachciało? Który z Was miał takie parcie na szkło żeby pchac się do mediów? Do tych super-hero w innych OSP lub PSP: a wy nie trenujecie? Też trenujecie a w PSP za treningi jeszcze wam płacą. Chłopaki z OSP takich jak w PMPoland robią to społecznie. A to że nie ma w tym zakładzie pożarów to również ich zasługa.
~H6 9-04-2012 0:15
Tyy gościu podeszła laska, chciala zrobic zdjecia i zrbiła. BHP jest zaplanowane i realizowane w 100% dlatego nie ma pozarów... Jesteś dobrym Durniem...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group