Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Okrutna walka z gołębiami

Piątek, 8 lipca 2011, 8:26
Aktualizacja: Sobota, 9 lipca 2011, 7:50
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Okrutna walka z gołębiami
Fot. Archiwum
Na męczarnię ptaków, których populację chcą zmniejszyć mieszkańcy Zabobrza, zwróciła nam uwagę Czytelniczka z największego osiedla w mieście.

– Od jakiegoś czasu obserwuję walkę zabobrzan z gołębiami, które nadmiernie rozmnożyły się i są zmorą naszych parapetów i balkonów. Bez wsparcia administracji osiedla jest to jednak walka skazana na przegraną, albo... – pisze do nas Czytelniczka.

Jak jeleniogórzanie z tej części miasta chcą wytępić ptaki? Otóż rozwieszają na balkonach gęste sieci, w które gołąb wplątuje się i nie mogąc uwolnić się ginie. Nasza Czytelniczka jest takimi działaniami zbulwersowana. – W dobie dostępności preparatów chemicznych okrucieństwo polegające na skazywanie gołębia lub innego ptaka na powolną śmierć w męczarniach jest nie do przyjęcia – czytamy w mailu nadesłanym wraz ze zdjęciami do redakcji.

Niestety – póki co nie udało się w Jeleniej Górze zmniejszyć populacji gołębi, które stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi i „kondycji” zabudowań. Niewiele pomagają kolce, które mają zniechęcać ptaki do siadania na gzymsach. Z kolei na inne metody – bardziej kompleksowe w postaci dozowania środków ograniczających przyrost ptasiej populacji – miasto nie ma środków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (94)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group