Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5697
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Okradał kościół z …blachy

Wtorek, 21 czerwca 2011, 9:39
Aktualizacja: 9:41
Autor: Angela
W ręce policji wpadł 28 – latek z Jeleniej Góry, który wielokrotnie kradł blachę z jeleniogórskiego kościoła i sprzedawał ją na złom. Tym razem jednak złodziej został zauważony. Informacje o kradzieży z rysopisem sprawcy przekazano policji, która zatrzymała mężczyznę kilka ulic od okradzionego kościoła. Złodziej przyznał się do winy. Grozi mi do pięciu lat więzienia.

Informacje o kradzieży blachy z dachu jednego z jeleniogórskich kościołów policja otrzymała o 5.30. Zgłaszający podał rysopis sprawcy. Policjanci ruszyli na poszukiwanie złodzieja. Kilka ulic dalej zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. 28 – latek próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd, kręcił i kłamał, ale w efekcie przyznał się do kradzieży. Straty oszacowano na nie mniej niż 1000 zł.

- W trakcie czynności policjanci ustalili, że sprawca od kwietnia do czerwca br. ukradł blachę z dachu kościoła co najmniej pięć razy. Skradzione mienie sprzedał w jednym z jeleniogórskich punktów skupu złomu. Był on już wcześniej notowany za kradzieże elementów metalowych. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group