Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4287
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Około 50 litrów oleju wyciekło na ulicę Wojska Polskiego

Piątek, 28 sierpnia 2009, 16:46
Aktualizacja: 16:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Około 50 litrów oleju wyciekło na ulicę Wojska Polskiego
Fot. Angela
Przewód hydrauliczny, który wkręcił się w wał tira był przyczyną wycieku około 50 – 60 litrów oleju, do jakiego doszło przy ulicy Wojska Polskiego nieopodal urzędu miasta. Na szczęście kierowca natychmiast zauważył usterkę, zjechał na boczny pas prawoskrętu i wyciek zasypał trocinami.

Kierowca jadący samochodem ciężarowym volvo z przyczepą pełną trocin miał dojechać do Żar. Jak wynika z ustaleń straży pożarnej, w Jeleniej Górze przy ulicy Wojska Polskiego w wał pojazdu wkręcił się przewód hydrauliczny. Wąż urwał się i spowodował wyciek oleju.

- Na jezdnię wyciekło około 50 – 60 litrów, dokładną ilość trudno jest określić. Kierowca okazał się na tyle przytomny, że zatrzymał pojazd na poboczu w takim miejscu, które nie stwarzało zagrożenia dla innych uczestników drogi i nie blokowało ruchu – mówi asp. Wojciech Wiewióra, dowódca grupy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.
Trocinami, które wiózł na przyczepie zasypał plamę oleju. Obecnie zabezpieczamy teren i czekamy na samochód z częściami zamiennymi oraz mechanikiem, który naprawi usterkę.

Strażacy zaprzeczyli natomiast przypuszczeniom mieszkańców o wcześniejszym zapaleniu się pojazdu. Po odjechaniu tira z miejsca awarii, boczny pas prawoskrętu z ulicy Sudeckiej w Wojska Polskiego zostanie uprzątnięty i ponownie dopuszczony do ruchu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1035
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group