Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6806
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Ojciec postrzelił syna, po czym zabarykadował się w domu

Wtorek, 11 lutego 2014, 12:09
Aktualizacja: Środa, 12 lutego 2014, 7:10
Autor: Angela
W jeleniogórskim areszcie przebywa 49–letni mężczyzna, który wczoraj (10.02) około godz. 19.00 postrzelił swojego 16–letniego syna i zabarykadował się w domu w Piechowicach grożąc samobójstwem. Obezwładnili go antyterroryści. Po badaniach mężczyzna został umieszczony w areszcie śledczym. – Obecnie prowadzone są czynności w tej sprawie, a postępowanie przejęła Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze – mówi podinp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji.

O postrzelonym chłopcu policję powiadomiła konkubina mężczyzny, której po strzałach udało się wraz z córką uciec z domu. Zawiadomiła ona również pogotowie ratunkowe, które zabrało chłopca do szpitala. W tym czasie 49-letni mężczyzna zabarykadował się w domu i zagroził, że popełni samobójstwo. Na miejsce wezwano policyjnego psychologa oraz negocjatorów i antyterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Negocjatorom udało się nawiązać kontakt z mężczyzną, ale w związku z tym, że miał on broń, podjęto decyzję, że antyterroryści wejdą do środka siłą i obezwładnią go. Tak też zrobiono. Po przebadaniu go przez lekarza, mężczyzna trafił do aresztu śledczego w Jeleniej Górze. Był trzeźwy.

- Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem usiłowania zabójstwa, ale o treści zarzutu zdecyduje Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze, który przejął śledztwo w tej sprawie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, 16-latek ma ranę postrzałową brzucha. Obecnie jego stan jest ciężki, ale stabilny. Rodzina, w której doszło do tej tragedii mieszkała w Piechowicach od kilku miesięcy. Nie miała stałego miejsca zameldowania. Ostatnim ich miejscem zamieszkania była Łódź.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group