Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7277
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ogromny pożar lasu. To tylko ćwiczenia

Wiadomości: Region
Wtorek, 21 października 2014, 8:09
Aktualizacja: 8:14
Autor: PSP Jelenia Góra
Fot. st. kpt. Andrzej Ciosk
Skopiec czyli najwyższy szczyt Gór Kaczawskich (724 m n. p. m.) był areną zmagań strażaków z regionu. „Stoczyli” tam walkę z ogromnym pożarem lasu, który szybko się rozprzestrzeniał. Na szczęście zagrożenie pojawiło się tylko w scenariuszu ćwiczeń taktyczno–bojowych „Skopiec 2014”.

Według scenariusza pożar lasu, który powstał po godzinie 11.00 na stoku wzniesienia Skopiec okazał się niemożliwy do ugaszenia przez strażaków z powiatu złotoryjskiego.

- Intensywny rozwój żywiołu i problemy z dostarczeniem wody na duże odległości w warunkach górskich (duża różnica wysokości pomiędzy pożarem, a dostępnymi źródłami wody do celów przeciwpożarowych) spowodowała konieczność zadysponowania na miejsce akcji strażaków z sąsiednich powiatów: jeleniogórskiego oraz jaworskiego, jak również specjalnego modułu gaśniczego GFFFV „Wrocław” – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. - Połączonym w ten sposób siłom udało się ugasić pożar, który strawił 30 ha lasu. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pozwalające na doskonalenie wielu elementów strażackiego rzemiosła na wypadek rzeczywistego pożaru lasu w tym rejonie – dodaje strażak.

W ćwiczeniach udział wzięło 45 samochodów pożarniczych prawie 200. strażaków z ochotniczej i państwowej straży pożarnej. Jeleniogórski pododdział złożony był z 14. pojazdów pożarniczych i 51. strażaków. Oprócz sił i środków Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze udział w ćwiczeniach wzięli druhowie z OSP z Janowic Wielkich, Jeleniej Góry – Sobieszowa, Jeleniej Góry – ul. Wiejskiej, Sosnówki, Łomnicy, Karpacza oraz Czernicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
41
- zachować dotychczasowy kompromis
54%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
37%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
2%
- całkowity zakaz aborcji.
7%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group