Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8980
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oferta w przetargu aż dwa razy droższa

Środa, 27 lutego 2019, 10:34
Aktualizacja: Piątek, 1 marca 2019, 6:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oferta w przetargu aż dwa razy droższa
Fot. Przemek Kaczałko
Planowana na lata 2019–2020 rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze musi poczekać na ogłoszenie i rozstrzygnięcie kolejnego przetargu. W pierwszym podejściu wpłynęła tylko jedna oferta – niemal dwa razy droższa, niż zakładał zamawiający, czyli Miasto Jelenia Góra.

Jedyna oferta w pierwszym przetargu wpłynęła od Solar System sp. z o.o. z Jeleniej Góry. Miasto chciało przeznaczyć na rozbudowę szkoły 4,8 mln zł, a oferta opiewała na kwotę niemal 9,5 mln zł. W związku z tym prezydent podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.

Społeczeństwa Jeleniej Góry nie stać na to, żeby tak drogo budować - powiedział Jerzy Łużniak, który zapowiada powtórzenie postępowania przetargowego.

Rozbudowa placówki przy ul. Kruszwickiej ma pozwolić na skonsolidowanie SOSW, który obecnie funkcjonuje w trzech lokalizacjach (również przy ul. Wolności i Grottgera).

Przypomnijmy. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu.

Placówka dydaktyczna będzie budynkiem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową.

Budynek zawierać będzie strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze zlokalizowano sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywa się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- budowę dwukondygnacyjnej placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych o kubaturze - 6130,39 m3;
- przebudowę i realizację niezbędnej infrastruktury technicznej, tj. przyłącza wodociągowego, instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wewnętrznej linii zasilającej oraz instalacji elektrycznej zasilającej oświetlenie zewnętrzne.
- powiększenie placu przed wejściem do budynku;
- budowę parkingu z 20 miejscami parkingowymi przy wjeździe na teren zespołu szkolnego;
realizację, wzdłuż projektowanego budynku, drogi pożarowej o nośności 100 kM/oś;
- remont nawierzchni przejścia pieszego przez park;
- korektę linii ogrodzenia w rejonie projektowanego parkingu wraz z montażem bramy przy wjeździe na parking oraz furtki w ogrodzeniu terenów sportowych;
- wykonanie elementów małej architektury, murków oporowych oraz placu zabaw w sąsiedztwie sal przedszkolnych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
10%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
15%
Smuci
1
5%
Złości
14
70%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
897
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group