Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2527
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odwołali wagary

Środa, 21 marca 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Odwołali wagary
Fot. Angela
Dzień wagarowicza bez wagarów? Owszem. Nie jest to jednak wynik zarządzenia dyrektorów szkół, ale decyzja uczniów podjęta pod wpływem nieprzychylnej do okoliczności pogody.

Jak mówią uczniowie szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, w tym roku byli wdzięczni swoim pedagogom, że ci pomyśleli o organizacji tego dnia właśnie w szkole.
– Rzeczywiście wolałam zostać w szkole – przyznaje Ala Żmijewska. Szóste klasy były na dniach otwartych w Gimnazjum nr 1, do którego zamierzamy iść po wakacjach. Zdecydowanie wolałam uczestniczyć w tych dniach otwartych, bo wagarować w taka pogodę po prostu się nie da.
Podobnego zdania był Karol Szydzyński, chociaż tradycja, jak sadzi, też jest ważna.

Ale nie tylko z tego powodu topienie marzanny w tym roku nie było tak popularne jak co roku. Niektórzy z uczniów w ogóle nie mieli ochoty wziąć udziału w topieniu kukły. – Zdecydowanie wolałam nie wychodzić na zewnątrz – mówi Aneta Jędrzejewska. – Wybraliśmy się do kina z klasa i jestem z tego zadowolona – dodaje Estera Krzeszowiec.

Jak się okazało pierwszy dzień wiosny, wspomnianej pory roku wcale nie przypominał.
– Szczerze to zapomnieliśmy, że dzisiaj jest jakiś dzień wagarowicza – mówią Jeremi Korona i Mateusz Krawczyk. – W szkole sprawdzian z lektury a na zewnątrz środek zimy. Nikt nie musiał nas przekonywać, że wagary to nie najlepszy pomysł – przekonują

Na wagary wybrali się tylko nieliczni, którym ich koledzy serdecznie współczują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group