Niedziela, 28 czerwca
27°C Jelenia Góra
reklamy

Odpust na szczycie

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Ratownicy i przewodnicy górscy w dzień swego patrona, czyli św. Wawrzyńca obchodzili wczoraj (10.08) swoje święto. Z tej okazji ludzie gór spotkali się na tradycyjnej mszy na szczycie Śnieżki.

Mimo niezbyt łaskawej aury, wokół ołtarza usytuowanego obok budynku Obserwatorium Meteorologicznego zgromadziły się tłumy ratowników i przewodników górskich, pracowników polskiego i czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego, leśników, pracowników schronisk oraz turystów, którzy mają góry w sercu. Nie zabrakło byłego prezydenta Czech Vaclava Klausa, posłanek Alicji Chybickiej i Zofii Czernow oraz lokalnych samorządowców. Msza tradycyjnie była odprawiana w trzech językach: polskim, czeskim i niemieckim. Przewodniczyli jej: biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz biskup Hradec Kralove Jan Vokal.

Po mszy ratownicy górscy udali się do Symbolicznego Cmentarza Ludzi Gór w Kotle Łomniczki, gdzie zapalono znicze oraz odsłonięto nowe tabliczki upamiętniające osoby związane z Karkonoszami, które odeszły w ostatnim okresie m.in. byłego naczelnika Grupy Karkonoskiej GOPR Macieja Abramowicza.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka