Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3809
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odpowiedź Leszka Wrotniewskiego do sprostowania TV Dami

Niedziela, 8 kwietnia 2018, 10:27
Aktualizacja: 10:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Odpowiedź Leszka Wrotniewskiego do sprostowania TV Dami
Fot. archiwum
Poniżej publikujemy odpowiedź Leszka Wrotniewskigo dotycząca sprostowania: Agencji Reklamy i Promocji „DAMI” sp. z o.o. opublikowanego na portalu JELONKA.COM w dn. 6 kwietnia pt. „TV Dami ws. finansowania mediów”.

Z głębokim zdziwieniem przyjąłem niezadowolenie TV Dami (TVD). Zdziwienia z powodu upublicznienia przeze mnie informacji prezydenta dot. finansowania mediów. Być może Agencja zdziwiona jest tym, że mam dostęp do informacji w związku z pełnieniem przeze mnie mandatu radnego?

Każdy, kto pracuje wie jak ciężko jest zarobić każdą złotówkę. Emeryci i renciści po wielu latach ciężkiej pracy, z trudem wiążą koniec z końcem, niejednokrotnie odmawiając sobie wielu niezbędnych do przeżycia rzeczy. Tym bardziej każdy, kto pracuje w samorządzie, powinien wiedzieć, że wydaje nie swoje, ale mieszkańców pieniądze i winien to robić w sposób odpowiedzialny i uczciwy.

Ostatnio wielokrotnie słyszeliśmy o problemach finansowych miasta, np. w związku z brakiem 140 tys. złotych planowano likwidację Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych przy ulicy Leśnej. Tylko dzięki heroicznej walce młodzieży, rodziców i nauczycieli udało się uratować tą szkołę.

Wywołany w/w. Sprostowaniem, tym, że TVD to „jedyna w mieście koncesjonowana telewizja nadająca swój program lokalny na terenie Jeleniej Góry, Gryfowa, Lubania, Leśnej oraz w telewizji Łużyce, posiadająca wysokie, potwierdzone badania oglądalności”(cyt.TVD) oraz danymi zawartymi w informacji prezydenta, muszę zadać pytania: Dlaczego pobieracie państwo opłaty za publikację informacji, które inne media publikują za darmo? Czy jako ambitna stacja dla utrzymania zasięgu oglądalności nie robilibyście tego za darmo?

Pewnie byście robili! Ale skoro prowadzicie działalność komercyjną, a klient chce zapłacić, to byłoby głupotą tych pieniędzy nie zarobić. Moja wątpliwość dotyczy działań prezydenta, czy zasadne jest wydawanie na ten cel publicznych pieniędzy? Jestem zwolennikiem wprowadzeniem ograniczeń w tego typu wydatkach, gdyż nie są one niezbędne i nie mogą odbywać się kosztem innych ważniejszych zadań.

TVD powołuje się na rzetelność swoich materiałów z pracy Rady Miejskiej, z kolejnym więc zdziwieniem przyjąłem insynuacje skierowane przez TVD pod moim adresem, że pieniądze z przedstawionej przeze mnie poprawki są niewystarczające na remont siedziby MDK. Oczywiście są! Tyle tylko, że ja zgłosiłem poprawkę dotyczącą remontu pomieszczeń pod potrzeby MDK. Odsyłam Waszych dziennikarzy do bogatej dokumentacji zgromadzonej w Biurze Rady Miejskiej, w której radni szczególnie Komisji Oświaty wskazują te lokalizacje. Ubolewam też, że stawiacie Państwo retoryczne pytanie „czy rzekoma troska o stan tych pomieszczeń nie jest działaniem pod tak zwaną publiczkę?” Informuję, że takie wnioski składałem już wielokrotnie, a w tym wypadku bezpieczeństwo dzieci jest dla mnie najważniejsze. Mieszkańcy to najważniejszy element samorządu i to dla nich ślubowaliśmy działać. Przypominam też, że wniosek ten poparła znacząca większość radnych.

Dziękuję Agencji na zwrócenie uwagi na coś, czego wcześniej nie zauważyłem, że środki z opłaty śmieciowej przeznaczone są na finansowanie imprez rozrywkowych, przyznam się, że mam teraz jeszcze większe wątpliwości, czy jest ustawowa edukacja ekologiczna i czy mieszkańcy miasta, zamiast paru imprez nie woleliby mniej płacić za śmieci. Myślę że poziom świadomości ekologicznej mieszkańców jest bardzo wysoki a cena za śmieci powinna być niższa. Teraz, dzięki Państwa wystąpieniu widzę, na co pieniądze z opłat za śmieci są jeszcze wydatkowane.

Dziękuje też za zaproszenie do TV, ale uważam, że na szacunek Mieszkańców pracuje się swoją działalnością a nie wystąpieniami medialnymi. Dodatkowo skoro uznajecie Państwo moje działania, prowadzone zresztą od wielu lat, za rozpoczęcie mojej kampanii, to tym bardziej muszę odmówić promowania mojej osoby w Waszej TV. Taki materiał mógłby zostać potem uznany za mój materiał wyborczy, a jego koszt (po zastosowaniu obowiązujących stawek) mogłyby znacząco wpłynąć na ograniczenie limitów finansowych w kampanii do Rady Miejskiej lub prezydenckiej.

Pozdrawiam serdecznie, życząc dalej utrzymania poziomu rzetelności, obiektywizmu, ponadregionalnego charakteru i odwagi.
„Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.

(Leszek Wrotniewski)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
852
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group