Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7018
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odnowione JCK jeszcze w tym roku

Czwartek, 7 stycznia 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Odnowione JCK jeszcze w tym roku
Z powodu remontu sali zapowiada się odchudzony kalendarz imprez na letnie i jesienne miesiące. Ratunkiem będą imprezy plenerowe i duża scena Teatru im. Norwida (tam też przydałby się remont).
Fot. rylit
Na przełomie maja i czerwca ruszy remont siedziby Jeleniogórskiego Centrum Kultury, którego zakończenie planowane jest na koniec tego roku. Przez kilka miesięcy miasto nie będzie miało często wykorzystywanej sali widowiskowej. Rekompensatą ma być nowoczesny obiekt dostosowany do wymogów współczesności. Koszt remontu to 3 mln 600 tys. zł.

Obecnie stan obiektu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej, który nie był remontowany blisko 30 lat, pisząc ogólnie, jest zły. Zapowiadaną modernizację budynku uda się przeprowadzić dzięki 85 – procentowemu dofinansowaniu zadania z pieniędzy zewnętrznym pochodzącym z programu operacyjnego współpracy transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 wspólnie realizowanym z Domem Kultury Steinhaus e. V Bautzen i Miastem Bautzen. Realizacja tego projektu dużymi krokami posuwa się do przodu.

- W tym momencie przygotowywany jest przetarg na wyłonienie inspektora projektu - inżyniera projektu, który będzie prowadził całą inwestycję – mówi Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wymaga to specjalistycznej wiedzy i kwalifikacji. Lada dzień Jeleniogórskie Centrum Kultury ogłosi przetarg. Mam nadzieję, że uda nam się wyłonić takiego człowieka do początku lutego, kiedy przystąpimy do dalszych faz realizacji projektu.

Co w ramach tych prac ma zostać zrobione? Remont zakłada przede wszystkim modernizację sali widowiskowej, w tym wymianę siedzeń na wygodne, nowoczesne i dostosowane do obecnych wymogów, zmianę całego wizerunku sali i jej wyposażenia technicznego: oświetlenia i nagłośnienia – wymienia Jarosław Gromadzki. Pojawi się też klimatyzacja.

Ponadto będzie przeprowadzona modernizacja sprzętu kinowego, ekranu, nagłośnienia w systemie Dolby, które jest teraz standardem, a którego nie mamy, przez co dźwięk niektórych filmów jest o obniżonej jakości. Oprócz tego wymienione zostaną wszystkie instalacje wewnętrzne budynku: centralne ogrzewanie, instalacja elektryczna czy wodno-kanalizacyjna.

Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyremontowany zostanie też Klub Kwadrat, gdzie będzie można napić się herbaty czy kawy, pooglądać wideoarty, posłuchać muzyki.
Zmodernizowaniu ulegną też przestrzenie ekspozycyjne w całym obiekcie. W ten sposób galeria Korytarz zyska nowe oblicze i nowe urządzanie, które umożliwią ekspozycję fotografii. Zmieni się również usytuowanie szatni, dzięki czemu zniknie obecny problem tłoku przy krótkiej ladzie podczas wydawaniu i przyjmowaniu garderoby.

Wewnątrz budynek zostanie w całości odświeżony. Przewidziana jest również przebudowę i remont elewacji, dachu i piwnic oraz ocieplenie budynku.
Na czas zasadniczego remontu obiekt będzie wyłączony z użytkowania. Przy nieczynnym i także remontowanym Teatrze Zdrojowym, miastu na kilka miesięcy ubędzie kolejna sala widowiskowa. Czy wpłynie to negatywnie na kalendarz wydarzeń w lecie i podczas Września Jeleniogórskiego? Pokaże przyszłość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group