Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3040
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odlotowa wycieczka do Manchesteru

Czwartek, 4 października 2018, 6:32
Aktualizacja: Piątek, 5 października 2018, 6:39
Autor: Magdalena Świderska
Jelenia Góra: Odlotowa wycieczka do Manchesteru
Fot. Użyczone
Uczniowie klasy III e, kształcący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali, wyruszyli pod koniec września, po raz kolejny, na wycieczkę zawodoznawczą.

Ubiegłoroczna wycieczka z Ryanair do Warszawy była wspaniałym doświadczeniem. W tym roku szkolnym postanowiono podnieść poprzeczkę i zorganizować zagraniczną wycieczkę samolotową. Na miejsce pobytu został wybrany Manchester.

Lot odbył się po raz kolejny na pokładzie samolotu Boeing 737 linii Ryanair. Dobrym ludziom sprzyja szczęście, więc udało się polecieć i wrócić jedynie z kilkuminutowym opóźnieniem. Był to nie lada wyczyn, ponieważ wiele połączeń zostało anulowanych z powodu strajku załóg i personelu naziemnego. Uczniowie - zawodowcy sami dokonali odprawy online i korzystali z elektronicznych boardingów w naszych smartfonach.

Ciekawym doświadczeniem zawodowym było poznanie infrastruktury Portu Lotniczego w Manchesterze oraz odprawa, kontrola bezpieczeństwa i procedura boardingu. Wielka Brytania ma bardzo zaostrzone kontrole bezpieczeństwa i każdy przedmiot w walizce budzący niepokój jest drobiazgowo sprawdzany i prześwietlany.

Podczas pobytu w Manchesterze uczniowie mieli okazję podziwiać piękną architekturę miasta, a także odwiedzić Muzeum Techniki i Nauki, w którym śmiałkowie odbyli czterominutowe loty w symulatorem. Kolejnym punktem była wizyta w Runway Visitors Center i podziwianie entuzjastów tzw. planespottingu.

W pobliżu hotelu znajdował się urokliwy Bridgewater Canal, na którym znajdują się barki mieszkalne. Wycieczka była wspaniałym doświadczeniem zawodoznawczym i dostarczyła mnóstwa wrażeń.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group