Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5203
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oddali cześć Jerzemu Szmajdzińskiemu

Niedziela, 10 kwietnia 2016, 11:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oddali cześć Jerzemu Szmajdzińskiemu
Fot. Przemek Kaczałko
Tradycyjnie, 10 kwietnia o godz. 8:41 politycy różnych opcji oraz mieszkańcy Jeleniej Góry spotkali się pod tablicą upamiętniającą byłego posła ziemi jeleniogórskiej Jerzego Szamjdzińskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Zapalono również 96 zniczy ku czci wszystkich ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

- Jesteśmy tutaj w 6. rocznicę tej tragedii, żeby oddać cześć i pamięć temu wielkiemu człowiekowi, naszemu przyjacielowi – mówił Andrzej Dobrowolski, prezes Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.

Przy siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej (Al. Wojska Polskiego) był również obecny prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, który nie ukrywał, że tę tragedię odbiera osobiście. - Znaczną część tych ludzi znałem osobiście, nie tylko posła Szmajdzińskiego. Miło, że tyle osób nie tylko ze środowiska posła Szmajdzińskiego jest tutaj, bo to był porządny człowiek. Mimo że spieraliśmy się wielokrotnie, to jeżeli stawały do załatwienia jakieś problemy związane z ziemią jeleniogórską, to zawsze można było na niego liczyć – wspominał Marcin Zawiła.

Po złożeniu kwiatów pod tablicą, zgromadzeni zapalili symbolicznie 96 zniczy, aby upamiętnić wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group