Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7428
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Od września rusza budowa hali przy Mechaniku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 29 sierpnia 2012, 10:22
Aktualizacja: 10:24
Autor: Angela
Fot. Angela
Od 1 września br. na boisku przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” ruszą prace związane z budową długo oczekiwanej hali sportowej. Obecnie teren został już przekazany wykonawcy, firmie PRE–FABRYKAT” i jest ogrodzony. Termin zakończenia prac to 30 września 2013 roku. Koszt inwestycji sięgnie niemal 4 mln zł brutto.

Jak mówi Piotr Wilk, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” obecnie szkoła ma salę sportową, która wymaga gruntownego remontu.

- Cieszymy się z tej hali, była ona długo przez nas oczekiwana. W międzyczasie pojawiały się różne jej opcje, miała być większa, dla całego miasta. Ostatecznie została wersja mniejszej hali tylko dla naszych uczniów z pełnowymiarowymi boiskami do piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej. To będzie prawdziwy skarb dla naszej młodzieży – mówi Piotr Wilk.

Nowa hala o wymiarach 24x53 będzie budynkiem wolnostojącym z trybunami 166 miejsc siedzących, salką do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych. Przed wejściem zaprojektowano schody zewnętrzne oraz rampę dla osób niepełnosprawnych, a także chodniki z kostki betonowej i trawniki. Cały obiekt będzie monitorowany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group