Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6456
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Od milionera do dłużnika. W Erze

Środa, 26 stycznia 2011, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: Agrafka
Jedna z czytelniczek zgłosiła do naszej redakcji problem z loterią operatora sieci komórkowych Era o nazwie „Czy stałeś się dzisiaj milionerem ?” oraz z współpracującą przy tej loterii firmą Mobileformats. Za otrzymane sms do abonentki przyszedł rachunek: 100 złotych.

- Loteria firmy Mobileformats z Warszawy „Czy stałeś się dzisiaj milionerem”, którzy współpracują z Erą przysłała mi sms, czy chcę wziąć udział w grze, czy gram? Aby wziąć udział w zabawie trzeba odpisać konkretne hasło. Przez przypadek zamiast opcji usuń wysłałam do nich pustego smsa, czyli bez żadnej odpowiedzi, a przede wszystkim bez żadnej treści, której obecność mogłaby oznaczać chęć wzięcia udziału w zabawie. Otrzymałam później fakturę, że mam do zapłaty 100 złotych, gdyż firma ta wysyłała do mnie codziennie smsa, za który, jak się okazało, kasowali właśnie mnie. Każdy kosztował 4.88 złotych. Czasami przychodziły nawet kilka razy dziennie o treści: „Już wygrałeś pomyśl sobie co kupisz” – poinformowała Iwona Urbaniak-Krasnopolska z Orłowic.

Kiedy pani Iwona chciała wyjaśnić tę sytuację w firmie Era, przedstawiciel poinformował, że odesłanie pustego smsa nie kwalifikuje do udziału w tej grze, czyli nie powinni wysyłać żadnych smsów, a już na pewno nie powinni kazać płacić za to, że przysyłają do smsy. Jednak przedstawiciel tłumaczył się, że to nie firma Era, tylko firma Mobileformat, z którą Era współpracuje, zrobiła ten konkurs. - Ale fakturę do zapłaty wystawiła mi firma Era i to z Erą podpisywałam umowę, a nie z firmą Mobileformats. Wysłałam reklamację 27 listopada, do tej pory nie ma odzewu z ich strony – dodała.

Kiedy nasza czytelniczka zaczęła drążyć tę sprawę okazało się, że na forum internetowym jest więcej osób pokrzywdzonych przez Erę oraz firmę Mobileformats, które chcą złożyć zbiorowy pozew. Ironią jest sposób w jaki reklamuje się ta firma w telewizji. Pacjent uderza głową w ścianę bo wygrał tylko tysiąc, a gdyby wysłał sms-a wygrałby milion. - Żałuję, że podpisałam umowę z Erą, wielu ludzi tak jak ja chcą wycofać się z umów zawartych z tym właśnie operatorem. Nie gryzie się przecież ręki, która cię karmi. Chcę złożyć zbiorowy pozew przeciw takiemu traktowaniu klientów – dodała.

Kiedy redakcja próbowała skontaktować się z przedstawicielem lub rzecznikiem firmy Mobileformats sekretarka nie chciała połączyć rozmowy telefonicznej lub podać numeru w celu odbycia rozmowy wyjaśniającej zaistniałą sytuację. Podała jedynie maila do Pawła Nowaka, który skomentował pokrótce całą sytuację - Reklamacja czytelniczki do nas wpłynęła i została rozpatrzona pozytywnie. Czekam na informację kiedy wysłaliśmy odpowiedź. Jeżeli chodzi o aspekt zwrotu kosztów to Mobileformats nie wysyła, ani nie przyjmuje smsów. Nie pobiera również opłat gdyż jest to loteria promocyjna usług PTC. Przesłaliśmy informacje do PTC i Era powinna zwrócić środki - poinformował Paweł Nowak z firmy Mobileformats.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group