Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5396
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Obwodnica przed terminem?

Niedziela, 13 lutego 2022, 6:01
Autor: WAC
Piechowice: Obwodnica przed terminem?
Fot. FT
Wiele wskazuje, że przed terminem zostanie oddana budowana obwodnica Piechowic w ciągu drogi wojewódzkiej 366.

Jak podaje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei - umowny termin zakończenia robót to 26 kwietnia 2023 r. Zważywszy jednak na to, że prace są znacznie zaawansowane (obecnie zrealizowane jest 70 proc. ich zakresu), istnieje duże prawdopodobieństwo wcześniejszego oddania drogi do użytku.

Po zakończeniu przerwy zimowej wykonawca (Budimex) będzie kontynuował budowę rond na drodze krajowej nr 3 i w Pakoszowie oraz roboty nawierzchniowe i wykończeniowe na całym odcinku obwodnicy – informuje DSDiK. - Kontynuowane będą również prace związane z usuwaniem kolizji z urządzeniami obcymi.

Koszt budowy to około 30 milionów złotych. Obwodnica miasta nad Kamienną poprawi skomunikowanie w regionie, ale ma przede wszystkim odciążyć centrum Piechowic oraz Pakoszów od ruchu ciężarówek docierających do miejscowych zakładów przemysłowych. Będzie też łatwiej dojechać m.in. do Szklarskiej Poręby oraz dalej w stronę Czech. Nowa droga będzie zaczynać się rondem u zbiegu ulic Jeleniogórskiej oraz Cmentarnej. Następnie pobiegnie na wschód, przecinając ulicę Polną aż do ulicy Pakoszowskiej, w ciągu której powstanie rondo w pobliżu mostu na rzece Kamienna.

Twoja reakcja na artykuł?

66
72%
Cieszy
6
7%
Hahaha
4
4%
Nudzi
3
3%
Smuci
7
8%
Złości
6
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group