Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6354
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obrodziło talentami

Piątek, 20 kwietnia 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Obrodziło talentami
Fot. Angela
Wyjątkowo zdolne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Wielka gala rozdania nagród dla niezwykłych uczniów „siódemki” zakończona. Uhonorowani, rodzice i nauczyciele nie kryli dumy.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: szczególne osiągnięcia w roku 2006 i aktywny udział w dziedzinach matematycznych, literackich, recytacji, przyrodzie, sporcie, muzyce, plastyce i teatrze.

– Już po raz czwarty jako lider wspierania uzdolnień i zainteresowań wręczam nagrody im. naszego patrona szkoły – Adama Mickiewicza „Talent 2006” – powiedział nam Piotr Grosman, nauczyciel i pomysłodawca całego przedsięwzięcia.
– Musiałem ciężko pracować by otrzymać to wyróżnienie – powiedział nam Jakub Dyła, nagrodzony za osiągnięcia teatralne. – Przede wszystkim trzeba było być odważnym.

Zaproszeni rodzice nie kryli radości. Jak mówią, takie imprezy rzeczywiście są niezwykłą motywacją dla ich pociech. Im natomiast przynoszą wiele satysfakcji.
– Dla mnie to przede wszystkim ogromna duma – mówi Agnieszka Dyła.
– Cieszymy się, że szkoła zorganizowała taką imprezę – powiedziały Daria Skoczke i Emilia Rybak. – Dzięki takim imprezom mamy większy zapał do dalszej pracy, bo wiemy, że warto.

Odkrywanie talentów uczniów to specjalność „siódemki”.
– W naszych dzieciach drzemią talenty, które nie zawsze są zauważane przez rodziców czy otoczenie – mówiła Elżbieta Rybak, dyrektor szkoły. – To że jesteśmy małą placówką daje nam możliwość dostrzeżenia ich i umożliwienia dzieciom rozwoju. Na to nie mogą sobie pozwolić większe szkoły – dodała E. Rybak.
Potwierdziła Alina Obidniak, dawna dyrektorka Teatru Norwida, która po rozdaniu nagród uznała dzieci z siódemki za wyjątkowo uzdolnione.

Nagrody wręczali także m.in. Tadeusz Wnuk i Piotr Konieczyński. aktorzy Teatru Jeleniogórskiego im. C.K. Norwida, Anna Szymańska, aktorka Teatru „Cinema” w Michałowicach, Aneta Sikora-Firszt z Muzeum Karkonoskiego oraz Renata Jabłońska, sekretarz Ligi Ochrony Przyrody.

<b> Pasmo sukcesów </b>
Największe osiągnięcia w ubiegłym zdobyli m.in. Oskar Potaczek - I miejsce w dolnośląskim konkursie literackim na najpiękniejszą baśń, grupa teatralna „Radosna Siódemka” – statuetka "Kobierzyckiego Arlekina" na V Dolnośląskim Integracyjnym Festiwalu Teatrów Amatorskich w Kobierzycach za przedstawienie „Bajki dla Krzysia” A.A. Milne’a oraz wyróżnienie na XVII Ogólnopolskim Festiwalu – Płockim Kramiku Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Heca 2006” w Płocku za prezentację spektaklu „Karaluchy” S.I. Witkiewicza, Joasia Bączyk za I miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Gdy się Chrystus rodzi”, Michał Kaczałko – wyróżnienie w VI edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Rembrandt – czarodziej światła” oraz Marcin Kazienko – I miejsce w Międzynarodowym Zapaśniczym Turnieju Młodzików – Styl Klasyczny w Bielawie - w kategorii 38 kilogramów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group