Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 2609
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Obrodziło talentami

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 kwietnia 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Wyjątkowo zdolne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Wielka gala rozdania nagród dla niezwykłych uczniów „siódemki” zakończona. Uhonorowani, rodzice i nauczyciele nie kryli dumy.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: szczególne osiągnięcia w roku 2006 i aktywny udział w dziedzinach matematycznych, literackich, recytacji, przyrodzie, sporcie, muzyce, plastyce i teatrze.

– Już po raz czwarty jako lider wspierania uzdolnień i zainteresowań wręczam nagrody im. naszego patrona szkoły – Adama Mickiewicza „Talent 2006” – powiedział nam Piotr Grosman, nauczyciel i pomysłodawca całego przedsięwzięcia.
– Musiałem ciężko pracować by otrzymać to wyróżnienie – powiedział nam Jakub Dyła, nagrodzony za osiągnięcia teatralne. – Przede wszystkim trzeba było być odważnym.

Zaproszeni rodzice nie kryli radości. Jak mówią, takie imprezy rzeczywiście są niezwykłą motywacją dla ich pociech. Im natomiast przynoszą wiele satysfakcji.
– Dla mnie to przede wszystkim ogromna duma – mówi Agnieszka Dyła.
– Cieszymy się, że szkoła zorganizowała taką imprezę – powiedziały Daria Skoczke i Emilia Rybak. – Dzięki takim imprezom mamy większy zapał do dalszej pracy, bo wiemy, że warto.

Odkrywanie talentów uczniów to specjalność „siódemki”.
– W naszych dzieciach drzemią talenty, które nie zawsze są zauważane przez rodziców czy otoczenie – mówiła Elżbieta Rybak, dyrektor szkoły. – To że jesteśmy małą placówką daje nam możliwość dostrzeżenia ich i umożliwienia dzieciom rozwoju. Na to nie mogą sobie pozwolić większe szkoły – dodała E. Rybak.
Potwierdziła Alina Obidniak, dawna dyrektorka Teatru Norwida, która po rozdaniu nagród uznała dzieci z siódemki za wyjątkowo uzdolnione.

Nagrody wręczali także m.in. Tadeusz Wnuk i Piotr Konieczyński. aktorzy Teatru Jeleniogórskiego im. C.K. Norwida, Anna Szymańska, aktorka Teatru „Cinema” w Michałowicach, Aneta Sikora-Firszt z Muzeum Karkonoskiego oraz Renata Jabłońska, sekretarz Ligi Ochrony Przyrody.

<b> Pasmo sukcesów </b>
Największe osiągnięcia w ubiegłym zdobyli m.in. Oskar Potaczek - I miejsce w dolnośląskim konkursie literackim na najpiękniejszą baśń, grupa teatralna „Radosna Siódemka” – statuetka "Kobierzyckiego Arlekina" na V Dolnośląskim Integracyjnym Festiwalu Teatrów Amatorskich w Kobierzycach za przedstawienie „Bajki dla Krzysia” A.A. Milne’a oraz wyróżnienie na XVII Ogólnopolskim Festiwalu – Płockim Kramiku Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Heca 2006” w Płocku za prezentację spektaklu „Karaluchy” S.I. Witkiewicza, Joasia Bączyk za I miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Gdy się Chrystus rodzi”, Michał Kaczałko – wyróżnienie w VI edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Rembrandt – czarodziej światła” oraz Marcin Kazienko – I miejsce w Międzynarodowym Zapaśniczym Turnieju Młodzików – Styl Klasyczny w Bielawie - w kategorii 38 kilogramów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ela 20-04-2007 16:01
Gratulujemy Panu Piotrowi Grosmanowi noczycielowi ze szkoły nr 7 świetnego pomysłu na inspirownie dzieci do tak wspaniałych osiągnięć.
~Gabcia:) 20-04-2007 16:32
No sie rozumie!!! Mój kuzynek dostał tam nagrodę!!! Fajnie że zorganizowali coś takiego:):):)
~Gabcia:) 20-04-2007 16:35
No się rozumie!!! Mój kuzynek dostał tam nagrode. Fajnie że zorganizowali taka imprezę!
~MeLoDi/ Monia 20-04-2007 17:10
hmm... jestem absolwentką siódemki i za swoich czasów też dostawałam wyróżnienia w `Talentach` m in w kategorii recytatorskiej. pan Grosman to ma głowe na karku że to wszystko wymyślił =)
~rodzic i nauczyciel 20-04-2007 19:42
no a gdzie nasze władze Oświaty kto tam został jak pan Wach odszedł? jedna ze Świerzawy nie wspomnę że wogóle nie powinn.o tej pani tam być , druga to już nawet i w piłkę żle gra .No a pełniąca obowiązki to sama siebie nie lubi a co tam inne dzieci a jeszcze zdolne _ to by było za dużo do wiedzy tych pań .O zgrozo dobrze że już niedługo wakacje
~Frania 22-04-2007 21:28
No, no...Sedrecznie gratuluję wszystkim laureatom i laureatkom nagrody im. Adama Mickiewicza „Talent 2006”. Okazuje się, że istnieją nie tylko amerykańskie Oscary czy polskie Fryderyki, ale i jeleniogórskie Talenty.
~Dinuś 23-04-2007 19:03
Talenty są jak diamenty. Talenty nie da się stworzyć, trzeba je znaleźć. Każdy jest nipowtarzalny i wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group