Reklama
Sobota, 6 czerwca
16°C Jelenia Góra

Obraz klęski w Sobieszowie

Audio

Czytaj na głos

Miasto nic nie oferuje młodzieży w odległej od centrum części.

Autor: Angela/ TEJO 1 min czytania

Zbigniewa Stępnia, odznaczonego tytułem „Zasłużony dla Sobieszowa” nadanym przez kapitułę Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, zapytaliśmy, co należy zmienić w tej dzielnicy.

– Sobieszów jest odległą dzielnicą Jeleniej Góry i boli mnie to, że młodzieży nic nasze miasto nie oferuje – brak basenu (choć niecka starego basenu jest, czeka i niszczeje), teren rekreacji sportów zimowych pod Chojnikiem (oświetlony już w latach 70 -tych), a obecnie zarośnięty, szczątki oświetlenia spowodowane brakiem właściciela.

Zdaniem pana Zbigniewa przepiękny teren przy Karkonoskim Parku Narodowym, który od 50 lat mieszkańcy Sobieszowa nazywają „Podlasek” mógłby być wizytówką miasta z wytyczonymi ścieżkami rowerowymi w kierunku na Podgórzyn i Jagniątków. – Mógłyby być, a nie jest – dodał nasz rozmówca.

Że ma rację, potwierdzają zdjęcia, które wykonał nasz reporter. Wiele z nich nie wymaga komentarza, bo aparat zarejestrował głównie obraz klęski i upadku tego, co kiedyś było piękne i służyło ludziom.
Basen – jeszcze nie tak dawno. Zamknięty został kilka lat temu. Po świetności zostały tylko wspomnienia.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Sprzedawca Truskawki Sprzedawca Truskawki Dam pracę Jelenia Góra Cena Ślusarz oddziałowy - ustawiacz maszyn Ślusarz oddziałowy - ustawiacz maszyn Dam pracę Mysłakowice Do uzgodnienia Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Usługi informatyczne Jelenia Góra Do negocjacji

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka