Czytających: 11472

Jelenia Góra: Obiecujący sparing z drugoligowcem

Sobota, 27 lutego 2016, 15:07
Aktualizacja: 20:09
Piłkarki Orlika Jelenia Góra rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej meczem z drugoligowym Darborem Bolesławice. Mimo prowadzenia 3:1 jeleniogórzanki musiały uznać wyższość wyżej notowanego rywala, ale pozostawiły po sobie pozytywne wrażenia.

Podopieczne Roberta Stachowskiego bardzo dobrze rozpoczęły mecz, który odbywał się na grząskiej murawie stadionu przy ul. Lubańskiej. Po dwóch bramkach Justyny Fedec jeleniogórzanki prowadziły 2:0, ale w odpowiedzi Darbor zdobył bramkę kontaktową, która ustaliła wynik do przerwy (2:1). Po zmianie stron Fedec skompletowała hat-tricka i wydawało się, że aspirujące do awansu do II-ligi zawodniczki Orlika poradzą sobie z wyżej notowanymi rywalkami. W kolejnych minutach doświadczenie jednak zwyciężyło i po bramkach Mikołajczyk i Kurosz było już 3:3. W końcówce przyjezdne ponownie zdołały pokonać bramkarkę Orlika zapewniając sobie zwycięstwo.

Orlik Jelenia Góra - Darbor Bolesławice Świdnickie 3:4 (2:1)