Jelenia Góra: Obiecująca gra Karkonoszy

Niedziela, 29 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 29 lipca 2007, 20:48
Flota Świnoujście minimalnie lepsza od Karkonoszy

W kolejnym meczu sparingowym beniaminek IV ligi Karkonosze Jelenia Góra uległ na stadionie przy ulicy Lubańskiej trzecioligowej Flocie Świnoujście 0:1(0:0). Podopieczni trenera Leszka Dulata dość dobrze zaprezentowali sie na tle wymagającego rywala. Jeleniogórzanie imponowali zwłaszcza ambicją w walce o piłkę. W przeciwieństwie do poprzedniego meczu z Unią Kunice Żary mieli też kilka sytuacji bramkowych, które niestety nie zakończyły się zdobyciem goli.To musi martwić gdyż spotkanie z drużyną z Wybrzeża było kolejnym w którym biało - niebiescy nie potrafili pokonać bramkarza rywali.

Początek meczu stał pod znakiem przewagi gości. Po kilkunastominutowym szoku Karkonosze opanowały sytuację i gra toczyła się głównie w środku boiska. Najlepszą sytuację na zdobycie gola miał z rzutu wolnego Daniel Kotarba jednak jego uderzenie wybił na róg bramkarz gości. Flota odpowiedziała strzałem w poprzeczkę.

W pierwszym kwadransie II połowy podobnie jak to było w pierwszej odsłonie stroną dominującą była Flota. W 53 minucie padła jedyna bramka meczu, a jej strzelcem był lobujący głową bramkarza Karkonoszy Adama Małeckiego, Piotr Dutkiewicz. Kolejne minuty przyniosły przewagę jeleniogórzan. Bardzo dobrych okazji na strzelenie goli nie wykorzystali Radosław Dutka i Krzysztof Smoliński. Kąśliwym uderzeniem z rzutu wolnego popisał sie także Adam Jaworski, jednak żadna z tych okazji nie zakończyła sie powodzeniem i spotkanie zakończyło sie wygraną Floty.

W następnej przedsezonowej grze kontrolnej jeleniogórzanie zagrają 1 sierpnia, na wyjeździe z Kuźnią Jawor